„Petica“ Omladinca u Sivcu

Odigrano je sedam utakmica (12) kola prvog razreda Međuopštinske fudbalske lige Sombor. Postignuto je 28 golova. Viđeno je nekoliko zanimljivih utakmica. Lider prvenstva gostovao je u Sivcu. Domaći Polet odigrao je odličnu utakmicu i svakako nije zaslužio da bude ovako ubedljivo poražen. Gosti su poveli već u trećem minutu. Ivica Đurišić je centrirao sa leve strane, lopta je došla do Milića koji rutinski loptu šalje iza leđa golmana domaće ekipe. Tri minuta kasnije Davidov je šutirao preko gola nakon kornera. U desetom minutu napadač Poleta, Radomir Romić odlično je izveo slobodan udarac, a golman Dimić je krajnjim naporom loptu izbio u korner, nakon kojeg je Luka Kaluđerski šutirao glavom tik pored stative. U 18. minutu Romić pogađa stativu. Šest minuta kasnije Polet stiže do zasluženog izjednačenja. Romić je izveo slobodnjak, Dimić boksovao, a na loptu je naletio Rašković i smestio je u mrežu gostiju iz Deronja. Do odlaska na odmor u prilika su bili Medojević za Polet, kao i Đurišić i Ćosić za Omladinac. Gosti su poveli u 37. minutu. Nakon kornera gostiju Davidović je nespretno intervenisao u domaćem petercu i loptu glavom poslao iza leđa sopstvenog golmana. U poslednjem minutu prvog dela dve odlične prilike za domaći sastav. Ponovo je glavni akter bio Romić iz dva prekida. Prvo je odlično izveo slobodan udarac, a kapiten Pejinović je zakasnio sa ubacivanjem, da bi odmah potom i oprobao šut sa skoro 30 metara, međutim isprečila se prečka. Novu priliku Romić je propustio u četvrtom minutu nastavka, međutim njegov pokušaj sa 16 metara završio je tik pored stative. Dva minuta kasnije stiglaje kazna. Đurišić je oštro šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio za vođstvo gostiju od 1:3. U 53. minutu Romić ponovo odlično izvodi slobodan udarac, a golman gostiju krajnjim naporom boksuje u korner. Desetak minuta kasnije nakon greške domaćih štopera,  Davidov i Lazić razmenjuju dupli pas, iskusni vezista šutira, međutim Đurišić odlično interveniše. U 68. Romić odlično pogađa okvir gola, a Dimić izbija u korner. Pet minuta kasnije nakon nove greške gostujućih štopera, Lazić izlazi pred golmana, zaobilazi i lagano loptu smešta u mrežu za vođstvo od 1:4. Konačan rezultat postavio je kapiten gostiju Milan Davidov nakon odlične akcije svog tima.

Polet – Omladinac 1:5 (1:2)

Strelci: Rašković (Polet). Milić, Davidović (AG), Lazić, Đurišić, Davidov (Omladinac D).

Žuti kartoni: Pejanović, Čvokić (Polet). Milić, Stojčić (Omladinac D).

Polet: Đurišić, Rašković, J. Kaluđerski, Pejanović, L. Kaluđerski, Čvokić, Varga, Marković, Davidović, Medojević, Romić.

Omladinac: Dimić, Stanisavljević, Savin, Đurišić, Davidov, Stojčić (Seljakov), Milić (Živkov), Marić (Lučar), Lazić (Vračević), Veselinović, Ćosić.

Mladost – Terekveš 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Jokić, Pištinjak (Mladost). Ni. (P) Damjanović, Ni. (G) Damjanović, Rapajić (Terekveš).

Crveni kartoni: Rašeta (Terekveš).

Mladost: Rudikijević, Hančar, Jokić, Kišjuhas (Pištinjak), Kilić, Rabrenović, Grdinić, Šuković, Kokot, Milan Medojević (Miloš Medojević), Vuković.

Terekveš: Popadić, Zuber (Vulić), Ljubojević, Damjanović, Relić, Rašeta, Lemajić, Damjanović, Petrović, Kuntić, Rapajić (Rajšić).

Kula – Hajduk 1:4 (0:1)

Strelci: D. Šarac (Kula). Lazarević 3, Macanović (Hajduk).

Žuti kartoni: Zlatić (Kula). Pekez, Smiljanovski (Hajduk).

Crveni kartoni: Novakov (Kula). Staničkov (Hajduk).

Kula: Radulović, Popović, Babić, D. Šarac, Bukejlović, Đođić, M. Šarac, Kukolj, Dvožak, Tapai, Zlatić.

Hajduk: Grbić, Blagojević, Staničkov, Grba, Pekez, Kovačević, Bajčev, Smiljanovski, Lazarević, Macanović, Todorović.

Zadrugar – Jedinstvo 5:0 (2:0)

Strelci: Rančić 2, Stanković, Vujović, Radusin (Zadrugar).

Žuti kartoni: /

Zadrugar: Stefanović, M. Vuković (Glumičić), Bečanović (Vujović), Macanović, Pavkov, Radusin, D. Vuković (N. Vuković), Stanković, Veselinović (Močić), Rančić, Tasić.

Jedinstvo: Mačkić, Drobac, Ćopić, Brkin, Erdeši, Lerman, Beslać, Ružić, Rodić, Bogunović.

Lipar – Dunav 6:1 (0:1)

Strelci: Novakov 3, Kovač 2, Mijić (Lipar). Mrvičin (Dunav).

Žuti kartoni: Zetović, Mrvičin (Dunav).

Lipar: S. Zrakić, Đukić, Čestić (Šegan), Mijić, Basarić, Novakov, Avdalović, Kovač, Lalić, Živko, Janjić (Popović).

Dunav: Hinić, Zetović, Petrović, Brdar (Terzić), Penic, Trbojević, Mrvičin, Šomođvarac, Kurjakov, Balaž, Francuz (Krec).

Borac – OFK Odžaci 3:0 (1:0)

Strelci: Žegarac 2, Ćuk (Borac).

Borac: Marković, Ličina, Čuturilo, Krtinić, Radaković, Pokrajac, Žegarac, Ćuk, Zagorac, Obradović, Dautović.

OFK Odžaci: Orelj, Vidljinović, Vasić, Ilić, D. Nikolić, Krstić, Zagorčić, Belić, Janković, M. Nikolić, Starčević.

Aleksa Šantić – Lider 0:2 (0:0)

Strelci: Šoškić, Stranković (Lider).

Žuti kartoni: Drašković, Gavrić, Branežac (Aleksa Šantić). Aleksić, Doroslovac (Lider).

Aleksa Šantić: Merković, Pešić (Branežac), Podkrajac (Đokić), S. Pejak, Tomić, N. Pejak, Vuković (Poznić), Lazarević, Drašković, Gavrić, Jurić (U. Bibić).

Lider: Vajagić, Aleksić, Radojičić (Zavišić), Doroslovac, Vasiljević, Stanković, Kubet, Šoškić, Boškić (Vajc), Milekić (Nikolić), Stajčić.

Utakmica između Partizana i Stanišića 1920 igra se u sredu, 6. novembra od 13.30 časova.

Tabela: Omladinac 29, Zadrugar 27, Borac 25, Stanišić 1920 – 25 (utakmica manje), Lipar 24, Hajduk 22, Partizan 18 (utakmica manje), Polet 17, Kula 16, Terekveš 15, Lider 14, Mladost 11, Aleksa Šantić 11, Dunav 10, Jedinstvo 5, OFK Odžaci 0.

Parovi narednog (13) kola: Lider – Mladost, OFK Odžaci – Aleksa Šantić, Dunav – Borac, Jedinstvo – Lipar, Omladinac – Zadrugar, Hajduk – Polet, Stanišić 1920 – Kula, Terekveš – Partizan.