Marina Gajčin odlična na Evropskom prvenstvu

Ženska šahovska reprezentacija Srbije u sastavu: Jovana Raport, Jovana Erić, Teodora Injac, Adela Velikić i Marina Gajčin zauzela je 11. mesto na upravo završenom 22. prvenstvu Evrope u Batumiju. Dame su odigrale devet mečeva. Pobedile su u četiri susreta (Severna Makedonija, Finska, Slovenija, Ukrajina), tri puta su poražene (Poljska, Gruzije, Jermenije), dok su u dva poslednja nastupa remizirale (Grčka, Mađarska). Za našu selekciju je nastupala i Marina Gajčin. Takmičarka somborskog šahovskog kluba pet puta je nastupala na prvenstvu, ostvarila je tri pobede, dva puta je poražena i jednom je remizirala. Sa 3.5 boda značajno je doprinela ovom uspehu naše reprezentacije, posebno ako se uzme u obzir da je naša najuspešnija reprezentativka na turniru u Batumiju bila Adela Velikić sa 6.5 poena iz 9 partija. Teodora Injac skupila je pet bodova iz osam nastupa, dok je Jovana Erić uzela tri boda iz osam nastupa. Podbacila je naša najbolja reprezentativka, Jovana Raport koja je osvojila dva boda iz pet mečeva. U konkurenciji 33 ekipe, Rusija je osvojila jos jednu zlatnu medalju. Srebro je pripalo Gruziji, dok su bronzu osvojile reprezentativke Azerbejdžana.