Sokoli savladali Novi Sad

Proteklog vikenda u Senti je nastavljeno seniorsko Prvenstvo Srbije u rvanju grčko – rimskim stilom. Takmičari somborskog rvačkog kluba Soko su na prvom turniru u Kragujevcu osvojili bod protiv kragujevačkog Radničkog, dok su očekivano poraženi od Sente, beogradskog Radničkog i Spartaka. Na drugom turniru koji je održan proteklog vikenda u Senti startovali su porazima od beogradskog Partizana  i zrenjaninskog Proletera sa 2:6. U duelu protiv Partizana bodove su osvojili Petar Pavluković (60 kg), bez borbe, pošto nije imao protivnika i Veljko Petraković (97 kg) koji je savladao Nikolu Kneževića. Protiv Proletera poene za Soko obezbedili su ponovo Veljko Petraković (97 kg) nakon što je savladao Filipa Petrovića i Stevan Jarić (130 kg) koji je bio bolji od Miroslava Krenjickog. U trećem susretu Sokoli su savladali ekipu Novog Sada sa 5:3. Pobede za somborski klub osvojili su: Radovan Radulović (60 kg) – bez borbe, Danko Gajić (72 kg), Nikola Dedić (77 kg), Sava Mijoković (82 kg), Kristijan Lukač (87 kg). Poraženi su: Petar Pavluković (67 kg), Veljko Petraković (97 kg) i Stevan Jarić (130 kg). Nakon drugog turnira Partizan je prvi sa 22 boda, Proleter je stepenicu niže sa 19, dok je Spartak treći sa 18 bodova.  Slede: Radnički (BG) 16, Senta 12, Novi Sad 12, Radnički (KG) 12. U donjem delu tabele Soko je osvojio 10 bodova, Potisje 8, dok je na poslednjem mestu Kragujevac sa 6 bodova. Treći poslednji turnir seniorskog Prvenstva Srbija biće održan u Kragujevcu (9. novembra) i Subotici (10. novembra). Soko će nastupati u Kragujevcu, gde im predstoje mečevi sa domaćim Kragujevcom i Potisjem iz Kanjiže. Izveštaj sa drugog turnira sa svim ostalim releventnim informacijama možete pronaći u prilogu vesti.