Srpski derbi pripao Jokiću

Slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Sakramento – Denver 94:101 (Q1 – 28:21, Q2 – 25:26, Q3 – 17:30, Q4 – 24:24).

Srpski NBA derbi pripao je Nikoli Jokiću. U duelu između Sakramento Kingsa i Denver Nagetsa pobedu je odnela ekipa iz Kolorada. „Grumenje“ je bolje otvorilo meč i već u 4. minutu stekla prenost od +9. Domaći su pojačali ritam i već nakon pet minuta serijom 20:7 stigli su dok prve prednosti, koja je do kraja prve deonice narasla na +7. Sakramento je sa pet vezanih koševa Bogdanovića stigao i na +9. Ipak, gosti se nisu dali i tokom druge četvrtine dolazi do preokreta. U 17. minutu već je bilo 37:38. U narednih pet minuta bolja je bila domaća ekipa. Serijom 16:7 preokreću rezultat i stiču osam koševa viška. Milsap je košem smanjio na šest poena razlike, što je bio i rezultat poluvremena. Sredinom trećeg dela Jokić donosi izjednačenje, da bi odmah potom i Milsap ponovo doneo prednost Denveru. Do kraja susreta gosti su konstantno bili u vođstvu koje se kretalo i do +12 poena. Najefikasniji u timu Nagetsa bio je Marej sa 18 koševa. Nikola Jokić doprineo je pobedi svog tima sa devet poena, upisao je 13 skokova, a pridodao je i po dve asistencije i blokade. Narednu utakmicu Nagetsi igraju na domaćem parketu, u noći utorak na sredu protiv Dalas Maveriksa.