Prva „stotka“ Jokera

Košarkaši Jokera ugostiti su u četvrtom prvenstvenom kolu ekipu Petrovgrada iz Zrenjanina. U prvoj deonici viđena je izjednačena igra oba ekipe. U uvodnim minuta se igralo nepovezano, sa dosta grešaka. Domaći su serijom 8:0 uspeli da se odlepe na 15:7, međutim gosti su odmah uzvratili sa tri vezana koša smanjivši na 15:13. Na kraju prve četvrtine bilo je nerešeno 22:22. U nastavku susreta potpuna dominacija somborske ekipe. Jaka odbrana, omogućila je brze kontre, što je domaćinu donelo veliki broj laganih poena. Ekipa iz Zrenjanina je u ovom delu susreta postigla svega osam poena, pa je do poluvremena Joker stekao velikih +24 (54:30). I prvih deset minuta nastavka su pripali domaćim košarkašima, pa je prednost dodatno uvećana. Ipak, domaći su malo spustili gas u poslednjh deset minuta, ali ni to nije bilo dovoljno „Zrenjanincima“ da ublaže poraz. Na kraju zasluženih +37 za domaćina. Somborci su na deobi prvog mesta sa komšija iz Apatina. Ekipa Dunava je u ovom kolu slavila nad ekipom Beočina sa 73:68, čime je takođe došla do četvrte pobede u prvenstvu. Narednog vikenda Joker putuje u Beočin, dok je Dunav 2014 put Kikinde.

Joker – Petrovgrad 101:64 (Q1 – 22:22, Q2 – 32:8, Q3 – 29:16, Q4 – 18:18).

Joker: Kusonić 6, Arnaut 16, Fituš 3, Pujin 3, D. Ilić 17, Marjanac 11, Pribić 7, Pavkov 8, Jovanović 14, Vukolić 5, Vujko 6, Kostić 5.

Petrovgrad: Šarenac 8, Vuković 2, Ratić 2, Vukić 2, Bogdanović 11, Đurić, Grujesku, Gregović 14, Latinović 17, Vidaković 4, Vulović 3, Šormaz 1.