Pobeđena Fortuna

Futsaleri Žak Juniora sinoć su odigrali susret petog prvenstvenog kola Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad protiv ekipe SU Fortuna iz Futoga. Domaći su poveli već u drugom minutu golom Srđana Vukovića koji je fantastičnim šutem sa desetak metara „pocepao“ mrežu mladog golmana Saitija. Šest minuta kasnije Darko Konjović je udvostručio prednost domaće ekipe, da bi u poslednjim sekundama prvog dela Vuković svojim drugim pogotkom na meču povisio na 3:0. Treba istaći i da se gosti u prvih desetak minuta nisu najbolje snalazili na terenu, što je dodatno olakšalo posao igračima Žak Juniora. Ipak, kad su uspeli da se oslobode pritiska pokazali su da znaju da igraju futsal, stvorili su par izglednih prilika, ali nisu uspeli da savladaju poslednju prepreku, a to je ovog puta bio domaći golman Ivica Molnar koji je bio nesavladiv. U nastavku meča viđen je po jedan pogodak na obe strane. Gosti su smanjili šest minuta pre kraja meča. Pivaš je šutirao, lopta je pogodila Bojića, promenula pravac i završila iza leđa Molnara. U poslednjem minutu nakon odlično izvede kontre Darko Konjović svojim drugim pogotkom na susretu postavlja konačnih 4:1 za domaćina.

KMF Žak Junior – SU Fortuna 4:1 (3:0)

Strelci: S. Vuković 2, Konjović 2 (Žak Junior). Pivaš (Fortuna).

Žuti kartoni: Radmanović (Žak Junior).

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Vujin, Bojić, S. Vuković, Čivčić, Baljak, Vidaković, Pehilj, Konjović, Bogunović.

Fortuna: Saiti, Pivaš, Ubović, Havrnjak, Perinović, Zelić, Cvetić.

Nakon ovog kola Žak Junior se nalazi na prvom mestu sa 12 prikupljenih bodova. Odmah iza njih je ekipa Letećih Holanđana koja je osvojila dva boda manje, koliko ima i trećeplasirana ekipa Novog Sada. U subotu, 2. novembra od 16 časova u Vrbasu se igra derbi kola, sastaju se dve prvoplasirane ekipe prvenstva, domaći Leteći Holanđani i Žak Junior.