Trivunović doneo prvi bod

U derbija začelja Područne fudbalske lige Sombor na „Igralištu kraj pruge“ snage su odmerili Žak i Omladinac sa Bukovca. Gosti su bili bolji rival tokom prvog dela susreta. Poveli su već u sedmom minutu preko Aljoše Jajiće. Tokom prvog poluvremena propustili su par izglednih prilika koje nije uspeo realizovati Lazar Terzija. U nastavku susreta se uglavnom igralo na sredini terena između dva kaznena prostora. Domaći su u nastavku zaigrali otvorenije. Vrebali su svoju priliku i dočekali su je dva minuta pre isteka regularnog dela kada je glavni sudija Stefan Mitrović dosudio kazneni udarac za domaćina. Siguran realizator bio je iskusni Borislav Trivunović. „Žakovci“ su ovim golom stigli do prvog boda u ovogodišnjem šampionatu.

Žak – Omladinac 1:1 (0:1)

Strelci: Trivunović (Žak). Jajić (Omladinac).

Žuti kartoni: Lekaj, Đurišić, Bačić, Carić (Žak). Nikola Mijić, Nemanja Mijić, Miloš Mijić, Subotić, Delija (Omladinac).

Žak: Lončar, Đurišić, Carić, Drezgić, Momčilović (Trivunović), Lekaj (Matko), Klipa, Bačić, Savić, Vidaković, Vulin (Česner).

Omladinac: Milošević, Miloš Mijić, Subotić, Bognar, Nemanja Mijić, Nikola Mijić, Delija, Grgić, Terzija (Krstić), Sazdanić, Jajić.

U ostalim mečevi ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Maglić – Kordun 0:4, Rusin – Budućnost (M) 2:1, Tvrđava – Radnički 1918 – 2:0, Kulpin – Slavija 0:6,  Budućnost (P) – Vojvodina 3:3, Polet – Hercegovac 0:1, Borac 46 – BSK 5:1.

Tabela: Hercegovac 27, Vojvodina 26, Borac 46 – 24, Slavija 23, Radnički 1918 – 20, Kordun 20, Budućnost (M) 19, Rusin 17, Polet 17, Tvrđava 15, BSK 14, Budućnost (P) 10, Omladinac 9, Maglić 7, Kulpin 3, Žak 1.

Parovi narednog (12) kola: Budućnost (M) – Hercegovac, Vojvodina – Polet, BSK – Budućnost (P), Slavija – Borac 46, Radnički 1918 – Kulpin, Omladinac – Tvrđava, Kordun – Žak, Rusin – Maglić.