Teška pobeda nad Feniksom

Nikola Jokić u duelu sa igračem Feniks Sansa - slika preuzeta sa zvaničkog sajta NBA lige - www.nba.com

Denver – Feniks 108:107 (Q1 – 15:21, Q2 – 24:24, Q3 – 25:17, Q4 – 31:33, Overtime 13:12).

Denver Nagetsi slavili su rano jutros protiv Feniks Sansa nakon produžetka i tako upisali drugu pobedu na startu sezone.  Gosti su vodili od samog početka meča. Jokić je dvojkom izjednačio na 12:12 u osmom minutu, međutim usledila je serija gostiju od 7:0 (Šarić, Buker i trojka Kartera). Druga četvrtina je završena bez pobednika, pa su gosti na odmor otišli sa prednošću od šest poena razlike. Domaćin je do prvog izjednačenja stigao u 30 minutu. U tom periodu najefikasniji bio je Haris sa sedam pogodaka. Prvo vođstvo donosi Jokić dva minuta kasnije. Imali su domaći i +7, međutim na kraju treće deonice meča bilo je dva poena viška za Nagetse. U poslednjih deset minuta Denver je bio u konstantnoj prednosti od šest do devet poena razlike. Ipak, to nije bilo dovoljno. Gosti se nisu predavali, pojačali su ritam i u poslednjih 180 sekundi serijom 8:17 zasluženo stigli do izjednačenja. Poravnanje rezultat je doneo Riki Rubio sa tri slobodna bacanja. Grant je na drugoj strani promašio šut za tri poena u poslednjim sekundama, pa je pobednik odlučen u produžetku. Bolji u dodatnom vremenu bili su košarkaši iz Kolorada. Imali su dva puta po +5, gosti su uspeli da preokrenu i povedu sa linije penala pogotcima Kaminskog. Nakon toga Jokić je promašio dva šuta, da bi Marej sa linije penala doneo prednost svom timu od 108:107. Feniks Sansi su preko Bukera imali šut za pobedu, međutim nije bio precizan, pošto je blokiran od strane Krejga. Nikola Jokić je na parketu proveo 40 minuta. Upisao je 23 poena, 14 skokova i 12 asistencija, čime je stigao do 29 tripl-dabla u svojoj karijeri. Prilog (You Tube). Narednu utakmicu Denver Nagetsi igraju u noći između ponedeljka i utorka protiv Sakramento Kingsa u prestolnici Kalifornije.