Pobeđena Bačka, pioniri slavili u Bečeju

Juniorska selekcija fudbalskog kluba Radnički 1912 u nedelju je na Gradskom stadionu ugostila ekipu Bačke iz Bačke Palanke. Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u trećem minutu nakon kornera Bokan pogađa prečku. Uglavnom se igralo na sredini terena, između dva šesnaesterca, bez mnogo prilika. Domaći su pripretili preko Vukadinović, šutem iz daljine, bez većeg uspeha. Potom je i Vukas bio u prilici, komplikovao je, te je izblokiran. U 30. minutu Filip Kovačev je odlično šutirao, međutim golman Hromiš je još bolje intervenisao. Ekipa Bačke je povela u petom minutu nastavka preko Stojakovića. Nakon gola domaći su se malo trgli, zaigrali angažovanije, što je rezultiralo izjednačenjem u 68. minutu meča. Strelac Nikola Kovačev. U 72. minutu gosti zasluženo ostaju sa igračem manje. Vukas je pobegao gostujućim štoperima, zaobišao je istrčalog golmana Hromiša i kada se spremao da loptu pošanje u mrežu na njega je startovao Spasić i oborio ga ivici kaznenog prostora. Pet minuta kasnije Nikola Kovačev svojim drugim pogotkom na utakmici donosi prednost svojoj ekipi. U 82. minutu Milovan Vukas je povisio vođstvo svoje ekipe, da bi konačan rezultat meča postavio Nebojša Mančić nakon solo akcije. Narednog vikenda „somborci“ gostuju u Novom Sadu, gde će se sastati sa vodećim timom prvenstva, ekipom RFK Novi Sad 1921.

Radnički 1912 – Bačka (BP) 4:1 (0:0) omladinci

Strelci: N. Kovačev 2, Vukas, Mančić (Radnički 1912). Stojanović (Bačka).

Žuti kartoni: Stojanović (Bačka).

Crveni kartoni: Spasić (Bačka).

Radnički 1912: Pehilj, Zelić (Đ. Lazić), Basarić (Buišić), Milošević, Kartalija, Vukas (Vemić), F. Kovačev (Vidaković), Mančić, Radev, Kusić (N. Kovačev), Vukadinović.

Bačka: Krstić, Spasić, Koščanski, Orelj, Marinkov, Čanba, Stojanović, Mecanovci, Serdar, Milanov, Banjac.

Tabela: RFK Novi Sad 1921 – 27, Spartak 25, Radnički 1912 – 21, TSC 19, Hajduk 1912 – 16, Bačka 1901 – 13, Proleter (NS) 13, Bačka 11, Njerš Ištvan 10, Kabel 8, Borac (NS) 3, Tekstilac 3.

Najmlađa takmičarka selekcija Radničkog 1912 gostovala je u Bečeju. Pioniri su ponovo bili na visini zadatka, te su upisali drugu vezanu pobedu. Nakon prošlonedeljnog trijumfa nad subotičkom Arenom sa 6:0, ovoga vikenda su porazi domaći Bečej 1918 sa 2:4. Trostruki strelac za goste bio je Dušan Nenadić, dok je konačan rezultat susreta postavio Mile Pajić. U nedelju na Gradskom stadionu gostuje ekipa TSC iz Bačke Topole.

Bečej 1918 – Radnički 1912 – 2:4 (1:1) pioniri

Strelci: Ćurović, Lukić (Bečej 1918). Nenadić 3, Pajić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Medić (Bečej 1918). Ćetojević (Radnički 1912).

Bečej 1918: Babin (Pinter), Džigurski, Jovanović, Bratić, Marković, Svirčev, Pincolić (Lukić), Medić (Prkoslovački), Mirjačić, Agoč, Ćurović.

Radnički 1912: Terzić, Tešić, Uzelac, Ćetojević, Krivokuća, Vuletić, Ivančević (Kreko), Kucurski, Nenadić, Ibišić, Kubatov (Pajić).

Tabela: Spartak 25, TSC 25, ODR 21, Kabel 21, Bačka 13, GDM 021 11, Radnički 1912 – 9, CFK 8, Radnički 8, Crvenka 7, Bečej 1918 – 5, Arena 0.