Lagana tri boda srpskoligaša

Fudbaleri Radničkog 1912 bez većih problema savladali su ekipu 1. maja iz Rume. Somborci su bili kvalitetniji rival na terenu, postigli su na vreme tri lepa pogotka i zasluženo osvojili važne bodove. Domaćin je visokim presingom već od prve sekunde iznenadio protivničke igrače. Mrežu gostiju načeo je napadač Marko Bačanin već u drugog minutu susreta. Gostujući štoperi su pogrešili, predali loptu Matijeviću koji u odmah uposlio Bačanina u kaznenom prostoru, ovaj zaobišao golmana gostiju i rutinski po zemlji loptu smestio u mrežu. Nastavili su domaći sa pritiskom i nakon gola. Identična situacija je viđena šest minuta kasnije. Bošković je bio u prilici da duplira vođstvo, međutim previše je oklevao, te je izblokiran. U 11. minutu Bačanin je oprobao šut iskosa sa 16 metara, pored gola. Sredinom poluvremena Bošković je duplirao prednost. Kontra domaće ekipe, Macanović je povukao loptu, pronašao Boškovića na ivici kaznenog prostora, a ovaj neodbranjivo „opalio“ pod prečku na radost domaće publike. Tri minuta kasnije Matijević je oprobao šut iz daljine bez uspeha. U 30. minutu odlična akcija „crvenih“. Nakon duplog pasa Antunića i Matijevića, usledilo je proigravanje Bačanina koji šutira sa 12-13 metara preko gola. U poslednjim trenucima prvog dela Matijević je uposlio Antunića čiji šut je završio pored stative. Drugo poluvreme je otvoreno odličnom (jedinom) šansom gostiju, međutim Arsić je promašio prazan gol sa tri – četiri metra na sreću domaće ekipe i navijača. Matijević je uzvratio u 52. minutu šutem sa ivice kaznenog prostora, ali je Šegavac uspešno intervenisao. U narednim minutima dve odlične prilike. Prvo su Kukolj, Macanović i Bačanin bili u akciji, ali je Šegavac ponovo odbranio, da bi dva minuta kasnije akciju Kukolja i Antunića završio Bačanin šutem glavom pored stative. Sredinom drugog dela Macanović je presekao akciju gostiju na njihovoj na polovini, povukao loptu, potom šutirao iz daljine preko prečke. U 69. minutu Antunić centrira sa desne strane, a Bačanin odlično šutira sa pet – šest metara, međutim isprečila se prečka. Minut kasnije šutira iz daljine i Matijević, pored stative. Konačan rezultat meča postavio je Igor Antunić dva minuta pre isteka regularnog dela. Bačanin je usposlio Boškovića koji šutira sa ivice kaznenog prostora, Šegavac boksuje, lopta dolazi do Antunića čiji polu-volej završava u mreži gostuju.

Radnički 1912 – 1.maj 3:0 (2:0)

Strelci: Bačanin, Bošković, Antunić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Bošković, Milošević, Matić (Radnički 1912).

Radnički 1912: Pavasović, Kukolj (Šćepanović), Damjanović, Slavuljica, Matijević (Matić), Macanović, Stojaković (Milošević), Bošković, Bačanin, Goronjić, Antunić.

1.maj: Šegavac, Popović, Pejić, Bajić, Radišić, Milojević, Krstić, Tepavčević, Gavrilović, Arsić, Zec.