Nesretni poraz u poslednjim sekundama

Futsaleri Žak Juniora pretrpeli su prvi poraz u prvenstvu Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad od ekipe Novog Sada. Utakmica puna preokreta, viđeno je devet pogodaka. Gosti su prvi deo susreta rešili u svoju korist golovima Vuka Ninkovića, dok je Kočović ublažio prednost. Isti igrač je poravnao rezultat u 33. minutu iz kaznenog udarca, da bi Đurić samo tri minuta kasnije doneo prednost domaćem timu. Ekipa iz Sombora je u 37. minutu postigla dva gola. Prvo je Ninković iz novog kaznenog udarca doneo izjednačenje, da bi odmah zatim i Konjović svojoj ekipi doneo vođstvo od 4:3. Dva minuta pre isteka regularnog dela ekipa Novog Sada stiže do novog izjednačenja golom Spajića. I kada su svi očekivali kraj utakmice i podelu bodova usledio je novi obrt. Nemanja Mičeta je golom samo par sekundi pre zvuka postavio konačnih 5:4 u korist domaće ekipe.

KMF Novi Sad – KMF Žak Junior 5:4 (1:2)

Strelci: Kočović 2,  Đurić, Spajić, Mičeta (Novi Sad). Ninković 3, Konjović (Žak Junior).

Žuti kartoni: Pudar, Belović, Kostić, Stupar (Novi Sad). Bojić (Žak Junior).

Novi Sad: Vlajić, Mičeta, Ilić, Kočović, Belović, Spaić, Kostić, Katana, Stupar, Pudar, Šćepanović, Đurić.

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Vujin, Ninković, Bojić, Čivčić, Baljak, Vidaković, Bogunović, Konjović, M. Vuković.

Po završetku susreta došlo je do žešćeg verbalnog sukoba igrača domaće ekipe Marinka Katane i gostujuće ekipe Mladena Vukovića. Zahvaljujući prisebnosti ostalih aktera izbegnut je fizički sukob. Futsaleri Žak Juniora narednu utakmicu igraju u ponedeljak, 28. oktobra u Gradskoj hali Mostonga protiv ekipe Fortune iz Futoga. Utakmica počinje u 21 čas.