Nova pobeda Sivca

Ekipa Sivca 69 stigla je novih bodova u prvenstvu Super B lige Srbije. U trećem kolu pobeđena je ekipa Voždovca 2012. Sivčani su neočekivano lako izašli na kraj sa gostima iz Beograda. Panteri su sredinom prvog dela stekli prednost od 4 gola razlike, da bi u finišu prvog dela, novom serijom od 4-0 bacili goste na kolena i najavili drugu vezanu pobedu u Super B ligi. Na poluvreme odlaze sa prednošću od +9. Ušli su gosti u drugi deo sa nadom da mogu da okrenu rezultat, međutim domaćini su u 35. minutu golom Čabaia otišli na maksimalnih +12 , te su u laganom ritmu priveli meč kraju, za konačnih 32-26. Junak pobede je svakako vremešni Vitomir Kalić koji je postigao ukupno 11 golova. Ispratio ga je Čabai sa 9 pogodaka. Kod gostiju Drobnjaković je stigao do „kote“ 8. Narednog vikenda ekipa Sivca putuje u Smederevo, ekipi koja ima dva poraza iz isto toliko odigranim mečeva.

Sivac 69 – Voždovac 2012 – 32:26 (20:11)

Sedmerci: 4/4 (Sivac 69). 5/5 (Voždovac 2012).

Isključenja: 4 minuta (Sivac 69). 4 minuta (Voždovac 2012).

Sivac 69: Bogojević, Ćuić, Beslać 4, Kalić 11, Sliva, Vučinić, Potpara, Anđelković 5, Vemić, Šljukić, Čabai 9, Marjanović, Černik, Živković, Milojević 3, Vlaović.

Voždovac 2012: Maslić, Turudić 3, Kandić 2, Mikić, Ristić 1, Drobnjaković 8, Krantić 4, Vasović, Trifunović 2, Branković, Nikolić, Ranković, Zečević 6.