Treći na „Kupu Prijateljstva“

Karatisti Ravangrada učestvovali su proteklog vikenda na internacionalnom „Kupu Prijateljstva“. U konkurenciji oko 400 takmičara iz 32 kluba iz BiH i Srbije, somborski klub je generalnom plasmanu, računajući kate i borbe zauzeo prvo treće mesto. U borbama su osvojene zlatna i dve bronzane medalje. Junior Vukašin Vuković u kategoriji (68 kg) ostvario je odličan nastup i osvojio najstajnije odličje, dok su Aleksandar Nikolić (+52 kg, 2007.godište) i pionirka Irina Sabljić (37 kg) osvojili bronzane medalje. U katama su takmičari Ravangrada osvojili 14 postolja. Do zlatnih medalja su stigli: Balaž Fica, Lea i Mihaela Rica, Tamara Vučković i Kristijan Kovačević. Srebrom su se okitili: Marko Horvatović, Anđela Novaković, Eva Čapo, kao i Andrej Blanuša. Bronze su „uzeli“:  Kornelia Krušković,  Milana Narančić, Anja Loknar, Lara Orban i Anđela Galić. Zlato su osvojili i muški kata tim nada: Balaž Fica, Marko Horvatović i Andrej Blanuša. Do srebrne medalje su stigle i ženske nade: Anđela Novaković, Eva Čapo i Kornelia Krušković, kao i pionirke: Anja Loknar, Irina Sabljić i Anđela Galić. Turnir je održan na Spensu, a tehnički organizatori su bili karate klub ”Mawashi”iz Novog Sada i Karate savez Vojvodine. Čačak će idućeg vikenda biti domaćin Prvenstva Srbije za kadete i juniore, kao i trofej Srbije za seniore.