Sledi duel somborskih ekipa

Odigrano je osmo kolo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Vodeća Sloga bez je bez većih problema slavila na domaćem terenu nad gostima iz Crvenke. Pobedu su obezbedili Ćovin i Ninković golovima u prvom delu susreta. Inače, Čonopljancima su pripala i tri boda sa gostovanja u Bačkoj Palanci, pošto su nadležni organi FSV-a odlučili da se utakmica protiv Starog Grada, koja je prekinuta u 77. minutu registruje službenim rezultatom u njihovu korist. Sloga je trenutno lider „Vojvođanskog“ Severa, ima pet bodova više u odnosu na apatinsku Mladost Apa i šest u odnosu na Tavankut. Radnički je i dalje „fenjeraš“, ali je remijem sa Bačkom u Pačiru stigao do prvog ovosezonskog boda. Gosti su poveli već u trećem minutu autogolom Došlova. Martinović je duplirao prednost sedam minuta kasnije. Kovač je smanjio rezultat deset minuta pre odlaska na odmor, što je bio i rezultat poluvremena. U samom finiši drama. Pavićević je poravnao rezultat u 80. minutu, da bi Zorica dva minuta pre isteka regularnog dela doneo gostima iz Sombora novo vođstvo. Ipak, u poslednjim trenucima nadoknade vremena sudija Krušić dosuđuje kazneni udarac za domaćina. Siguran realizator bio je Kovač, čime je svojoj ekipi obezbedio bod. Treba napomenuti i da su obe ekipe utakmicu završili sa po deset igrača pošto su zbog koškanja i odgurivanja u 90. minutu „pocrveneli“ Momčilov u domaćoj i Dobre u gostujućoj ekipi. Veći sukob sprečili su igrači obe ekipe. Prekid je trajao nekoliko minuta. Narednog vikenda na Gradskom stadionu se sastaju dve somborske ekipe. Prošle sezone Sloga je bila dva puta uspešnija, pošto je u oba susreta slavila identičnim rezultatom (3:1). Utakmica se igra u subotu od 15 časova.

Sloga – Crvenka 2:0 (2:0)

Strelci: Ćovin, Ninković (Sloga).

Žuti kartoni:Bojić, Vidović, Ninković, Vemić (Sloga).Subotić, Kostić, Latinović (Crvenka).

Sloga: Bulović, Grgić (Banić), Vidović, Kemenj, Ćovin, Ninković (Rajčanji), Vemić, Konjović, Stošić (Purić), Đorović, Bojić.

Crvenka: Drinčić, Ilić, K. Subašić, Kostić, Šakić, M. Subotić, Babić, Latinović, Bošković, Rakočević (Trifunović), Bakić (Očenaš).

Bačka – Radnički 3:3 (1:2)

Strelci: Milovanović, Šotra, Kovač (Bačka). Pavin, Martinović, Zorica (Radnički).

Žuti kartoni: Momčilov, Todorović (Bačka). Pavin, Kolarić, Zorica, Mijović, N. Tevanović (Radnički).

Crveni kartoni: Momčilov (Bačka). Dobre (Radnički).

Bačka: Stančić, Došlov (M. Kolundžić), Lebović, Kovač, Todorović, Pavićević, Momčilov, Šotra (K. Kujundžić), Milovanović (Babić), Šaban, Glavinić.

Radnički: Zorić, N. Tevanović, Olujić, Kolarić, Lakić, Martinović, Mitrović, Pavin, Lukić, Asan (Dobre), Mijović (Zorica).