Pobeđen i Hajduk

Iako su bili oslabljeni izostankom nekoliko igrača, futsaleri Žak Juniora uspešno su „pregrmeli“ gostovanje u Kuli. Domaćin je bolje igrao u prvom delu susreta i golom Kiša u 14. minutu obezbedio sebi prednost na poluremenu. U trećem minutu nastavka gosti stižu do izjednačenja. Strelac je bio Vuk Ninković. Hajduk je ponovo poveo u 27. minutu golom Ilije Jovanovića. Futsaleri iz Sombora su stisli redove, pojačali ritam i za svega dva minuta preokrenuli rezultat. Prvo je Vidaković izjednačio, a odmah potom preko Radmanovića gosti stižu do vođstva. Do kraja susreta golovima Baljka i Konjovića „Žakovci“ su potvrdili drugu pobedu u prvenstvo Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad. U ponedeljak, 14. oktobra u Somboru gostuje ekipa novosadskog Tanga, koja je na startu šampionata remizirala sa Fortunom, dok su u ovom kolu poraženi (1:4) od Letećih Holanđana iz Vrbasa. Igrači somborskog kluba pozivaju sve svoje navijače i ljubitelje futsala da dođu u Gradsku halu Mostonga i podrže ekipu u borbi za nove bodove. Utakmica počinje u 21 čas.

KMF Hajduk – KMF Žak Junior 2:5 (1:0)

Strelci: Kiš, Jovanović (Hajduk). Ninković, Vidaković, Radmanović, Baljak, Konjović (Žak Junior).

Žuti kartoni: Kiš (Hajduk). Ninković (Žak Junior).

Hajduk: M. Jovanović, Isakov, Slijepčević, Kiš, Šinka, Olujić, Živko, Šarac, I. Jovanović, Delić, Petković.

Žak Junior: Molnar, Baljak, Bojić, Vidaković, Konjović, M. Vuković, Ninković, Vujin, Radmanović.