Uspešan nastup atletičara u Sremskoj Mitrovici

U Sremskoj Mitrovici je održano pionirsko prvenstvo Vojvodine u atletici. Atletičari somborskog kluba Maraton ostvarili su odlične rezultate. Aleksandar Negovanović je prvi obezbedio medalju, zlato u bacanju koplja, sa rezultatom 41,97m, a nešto kasnije i srebro u trci na 300m. Odmah za njim u skoku u dalj Gregor Sekulić je osvojio bronzano odličje sa preskočenih 5,04m. U finalu pionirki na 100m našle su se Maša Buišić i Milana Plavšić. Maša je bila brža i sa ličnim rekordom 13,63 stigla kao četvrta u cilj, samo 2 stotinke iza trećeplasirane. Milana je imala problem sa grčevima, te je jedva završila trku. U trci na 100m prepone Mihajlo Katanić je postao prvak Vojvodine (15,80), dok je Stefan Marić došao do bronzanog odličja. Na 100m za pionire nastupio je Aleksa Kanjo i osvojio bronzu. U skoku uvis Gregor je bio uspešniji nego u skoku udalj, te je skokom preko 160cm osvojio srebrnu medalju. Lana Radić i Tara Gojković nastupile su u skoku udalj, ali nisu bile na nivou svojih najboljih rezultata te nisu stigle do medalje. Lana je bila šesta sa preskočenih 4,60m, a Tara deseta sa 3,80m. U trci na 2.000m nastupio je Miloš Maksimović i vrlo dobro istrčao trku po teškim vremenskim uslovima, stigao je drugi na cilj rezultatom 6:46. Muška štafeta u sastavu Kanjo/Marić/Negovanović/Katanić je osvojila drugo mesto, kao i ženska štafeta u sastavu Gojković/Radić/Buišić/Plavšić.
Na prvenstvu Srbije koje je održano u Kruševcu, Gregor Sekulić je osvojio prvo mesto u skoku u dalj sa rezultatom 5.39m, dok je Maša Buišić osvojila bronzu na 60m sa istrčanih 8.39 sekundi. Bronzu je osvojila i štafeta u sastavu Lara Basara/Jelena Pavkov/Lana Radić/Maša Buišić u discplini 4x60m. Pored pionirskog, u Kruševcu je održano i seniorsko prvenstvo države. Takmičarka AK Maraton, Dajana Kult osvojila je treće mesto u discipline 400m sa preponama.