Džudisti Ipon-a osvojili četiri medalje

Džudo klub „Spartak“ u nedelju, 15. septembra je bio domaćin tradicionalnog 8. Međunarodnog turnira „Dan grada Subotice“ za mlađe kategorije, u okviru kojeg je organizovano i završno, treće po redu, kolo Regionalne lige. U izuzetno jakoj konkurenciji klubova iz Srbije, Mađarske, Rumunije i Hrvatske, Džudo klub „Ipon“ iz Sombora nastupio je sa osam takmičara. Kod mlađih pionira Nemanja Šuša (+66 kg) osvojio je drugo mesto, a njegov klupski drug Miloš Mećava (-50 kg) zauzeo je treće mesto. Nešto manje sreće imao je Bogdan Vukašinović i završio je na petom mestu. U kategoriji starijih poletaraca Stefan Despot i Petar Gradinski (+55 kg) zauzeli su treće mesto, dok je Aleksa Lukačević (-46 kg) bio peti. Kako se još navodi u klupskom saopštenju,  svi takmičari somborskog kluba, koji su raditi pod stručnim nadzorom trenera Antuna Blaškovića i Marijane Milković su imali po tri – četiri borbe, pokazali su izuzetnu borbenost i želju za pobedom, a nekima od njih ovo su bile i prve medalje.