Vemić potvrdio pobedu

Odigrane su sve utakmice petog kola Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Somborski timovi ostvarili su polovičan učinak. Čonopljanska Sloga gostovala je u Bačkoj Palanci, dok je ekipa Radničkog igrala u Odžacima. Čonopljanci su pitanje pobednika rešili na samom startu meča za svega petnaestak minuta. Gosti su poveli već u petom minutu golom Ćovina, da bi iskusni Đorović duplirao prednost deset minuta kasnije. U nastavku susreta pobedu je potvrdio mladi Vemić sa dva pogotka. Radnički je na gostovanju u Odžacima pretrpeo peti poraz u prvenstvu. Teksilac je prvi deo susreta rešio u svoju korist golovima Daria Božičića. Posao im je olakšao Mihajlo Đukanović koji je isključen u 31. minutu zbog udaranja protivničkog igrača. Uroš Dakić je postigao treći pogodak za svoju ekipu sredinom drugog dela, da bi konačan rezultat meča postavio Đokić u samom finišu susretaNarednog vikenda u Čonoplji se igra novi okružni derbi, pošto će vodeća Sloga ugostiti tim Tekstilca. Radnički dočekuje drugoplasirani tim prvenstva Stari Grad iz Bačke Palanke.

Krila Krajine – Sloga 0:4 (0:2)

Strelci: Vemić 2, Ćovin, Đorović (Sloga).

Žuti kartoni: Stupar, Pilipović, Marković (Krila Krajine).

Krila Krajine: Dragić, Vignjević, Stupar, Duvnjak, Pilipović, Zelinčević, Češljević (Mario Gajdobranski), Marković, Pandurov, Marko Gajdobranski (Toma), Dukić (Lončarević).

Sloga: Bulović, Grgić, Bajčev (Ninković), Vidović, Ćovin (Rajčanji), Peruničić, Vemić, Konjović, Purić, Đorović, Bojić (Veselinović).

Tekstilac – Radnički 4:0 (2:0)

Strelci: Božičić 2, Dakić, Đokić (Tekstilac).

Žuti kartoni: Ognjenović, Dakić, Prelić (Tekstilac). Kolarić, Olujić, Martinović (Radnički).

Crveni karton: Đukanović, Olujić (Radnički).

Tekstilac: Ignjatović, Ilić (Đokić), Gostović, Dakić, Božičić, Ognjenović (R. Milenković), Prelić, N. Milenković, Mitrović (Stevanović), Divjak, Agbaba.

Radnički: Zorić, N. Tevanović, Olujić, S. Tevanović (Dobre), Kolarić, Erdei, Martinović (Asan), Đukanović, Lukić, Pavin, Mitrović (Zorica).

U preostalim mečevima petog kola postignuti su sledeći rezultati: Tisa – Bačka 2:2, ČSK – Mladost Apa 2:1, Mladost (T) – Mladost (BP) 0:2,  Tavankut – OFK Vrbas 2:0, Bajša – Vojvodina 2:2, Stari Grad – Crvenka 6:0.

Tabela: Sloga 13, OFK Stari Grad 10, Mladost Apa 10, Tavankut 10, Tekstilac 9, Vojvodina 9, Tisa 9, Bajša 8, ČSK 8, Mladost (BP) 6, Krila Krajine 6, OFK Vrbas 4, Crvenka 4, Mladost (T) 3, Bačka 2, Radnički 0.

Parovi narednog (šestog) kola: Bačka – Crvenka, OFK Stari Grad – Radnički, Sloga – Tekstilac, Vojvodina – Krila Krajine, OFK Vrbas – Bajša, Mladost (BP) – Tavankut, Mladost Apa –  Mladost (T), Tisa – ČSK.