Bačanin doneo bod nakon preokreta

Fudbaleri Radničkog 1912 dočekali su na domaćem terenu u derbiju kola ekipu Bačke 1901. U prvom delu susreta obe ekipe su igrale tvrdo na sredini terena, između dva kaznena prostora, sa malo prilika. Domaći su bili bolji rival na terenu, držali su loptu u svom posedu, dok su gosti vrebali priliku iz kontra napada. Prvu priliku na meču imao je mladi Kukolj nakon odličnog prodora Antunića po desnoj strani, međutim slabo je zahvatio loptu, pa je prilika otišla u nepovrat. U 23. minutu pripretili su gosti preko Manojlovića, šutim iz daljine, ali je lopta završila preko gola. U poslednjim trenucima prvog poluvremena kapiten gostiju Marko Anđić iskoristio je neopreznost domaćih igrača i fantastičnim šutem sa 30 metara matirao golmana Lebovića. U nastavku susreta domaći su pripretili u 52. minutu preko Bačanina koji je odlično šutirao sa 6-7 metara po zemlji, ali je golman gostiju Studen krajnjim naporom loptu izvadio sa gol linije. Dva minuta kasnije Matijević je uposlio Knežević koji šutira sa ivice kaznenog prostora preko gola. Sredinom drugog dela utakmice Nosković je duplirao prednost gostiju nakon kornera. Domaća odbrana je zaspala, a Nosković sam i neometan šutirao glavom sa šest sedam metara. Domaći su nastavili sa pritiskom uprkos nepovoljnom rezultatu. Novu priliku propustio je Knežević u 75 minutu. Nanizao je dva – tri protivnička igrača, a potom odlično šutirao po zemlji sa 16 metara, ali je lopta prošla tik pored stative. Devet minuta pre kraja meča nakon odlične akcije Antunića i Matijevića, Bačanin smanjuje rezultat šutem sa pet metara. Isti igrač je postavio konačan rezultat golom u drugom minutu nadoknade. Mančić je izborio slobodan udarac, koji je odlično izveo Matijević. Najviši u skoku prvo je bio Goronjić, potom Damjanović, da bi je Bačanin na opšte oduševljenje publike ponovo smestio iza leđa Studena i time postavio konačan rezultat susreta. Narednog vikenda „Somborci“ se sastaju sa imenjakom iz Sremske Mitrovice.

Radnički 1912 – Bačka 1901 – 2:2 (0:1)

Strelci: Bačanin 2 (Radnički 1912). Anđić, Nosković (Bačka 1901).

Žuti kartoni: Slavuljica, Goronjić (Radnički 1912). Bjedov, Anđić, Manojlović, Masalušić, Glišović, Milić. Stanković, Nenadović (Bačka 1901).

Radnički 1912: Lebović, Kukolj (Bačanin), Damjanović, Slavuljica, Šćepanović, Matijević, Knežević, Macanović (Mančić), Stojaković, Goronjić, Antunić.

Bačka 1901: Studen, Bjedov, Anđić, Lučić, Vujošević, Manojlović, Masalušić, Nosković (Stanković), Glišović, Milić (Kaluđerović) , Rajkovača.