Zadrugar ubedljiv u Sivcu

U derbiju kola prvog somborskog fudbalskog ranga sastali su se Polet i Zadrugar. Gosti iz Srpskog Miletića bili su bolji tokom čitave utakmice, te su zasluženo trijumfovali i odneli ceo „plen“ iz Sivca. Sivčani su prvi pripretili u 10. minutu iz slobodnog udarca preko veterana Radomira Romića. Tri minuta kasnije uzvratili su gosti preko svog napadača Rančića, međutim njegov pokušaj po zemlji bio je prelak za golmana Đurišića. Sledeći pokušaj gostiju viđen je sredinom prvog dela kada je šut oprobao i napadač Radivoje Stanković, ali bez uspeha. U periodu od 23. do 27. minut  gosti su pripretili preko Stankovića, Damira Vukovića i Veselinovića, ali su njihovi pokušaji završi preko gola. U 29. minutu sudija dosuđuje penal za ekipu Zadrugara nakon što je domaći štoper Slobodan Molnar igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Stanković. Do odlaska na odmor obe ekipe su imale po jedan pokušaj, ali bez uspeha. Sivčani su u nastavak ušli agresivnije što im je već u 51. minutu donelo prvu priliku. Peruničić je odlično prošao po desnoj strani, ubacio je loptu u kazneni prostor, ali je rezervista Marković za malo zakasnio pa je prilika otišla u nepovrat. Samo dva minuta kasnije Polet je izjednačio. Romić je odlično izveo slobodan udarac, iznenadio Mitkovića i poravnao rezultat. Nažalost odmah posle izjednačenja domaćin je stao, što su gosti iskoristili i preuzeli inicijativu. Marko Vuković je doneo novo vođstvo za goste u 61. minutu nakon greške Pejanovića. Devet minuta pre kraja meča gosti su evrogolom povisili vođstvo na 1:3. Božidar Tasić je odlično izveo slobodan udarac sa 30 metara, a lopta je fudbalski rečeno „skinula“ paučinu sa mesta gde se spajaju stativa i prečka. Konačan rezultat postavio je kapiten gostiju Rančić nakon odlično izvedene kontre Damira Vukovića i Igora Radusina. Narednog vikenda Zadrugar na domaćem terenu dočekuje Mladost iz Kruščića, dok će Polet gostovati u Liparu.

Polet – Zadrugar 1:4 (0:1)

Strelci: Romić (Polet). Stanković, M. Vuković, Tasić, Rančić (Zadrugar).

Žuti kartoni: Đurišić, Janković, Peruničić, Čvokić (Polet). Vujović, Bečanović, M. Vuković, Macanović, Veselinović (Zadrugar).

Polet: Đurišić, Čvokić (Davidović), Molnar, Pejanović, Peruničić, Janković (Komazec), Maksimović, Zejak (Žujović), Kaluđerski (Marković), Medojević, Romić.

Zadrugar: Mitković, M. Vuković, Bečanović, Macanović, Pavkov, Veselinović, D. Vuković, Stanković (Jovanović), Vujović (Tasić), Radusin, Rančić (Dondić).

Mladost – Jedinstvo 3:1 (2:1)

Strelci: M. Rabrenović, Tošić, Vuković (Mladost). Jerković (Jedinstvo)

Žuti kartoni: M. Rabrenović (Mladost).

Mladost: Rudakijević, Šuković, Tošić (Sobek), Kilić (Jokić), M. Rabrenović (Šuman), Miloš Medojević, Kokot, R. Rabrenović (Hančar), Milan Medojević (Malaš), Vuković, Sačević.

Jedinstvo: Maćkić, Ružić, Bogunović, Rodić, Ćopić, Jerković, Erdeši, Lerman, Repac, Beslać, Drobac (Brkin).

Omladinac (D) – Dunav 9:2 (7:1)

Strelci: Živkov 2, Đurišić 2, Davidov 2, Stojičić, Stanisavljević, Doroslovac (Omladinac D). Petrović 2 (Dunav).

Žuti kartoni: Đurišić, Mijić (Omladinac D).

Omladinac (D): Dimić, Lučar, Stanisavljević, Živkov (Milić), Đurišić, Davidov, Stojičić (Seljakov), Marić (Danilov), Lazić (Dimić), Veselinović, Ćosić (Doroslovac).

Dunav: Dejanović, Zetović, Brdar, Petrović, Penic, Mrgić (Krec), M. Mrvičin, Katić (Terzić), Kurjakov, Balaž (Francuz), Šomošvarac.

Hajduk – OFK Odžaci 2:1 (1:0)

Strelci: Todorović, Lazić (Hajduk). Kuduzović (OFK Odžaci).

Žuti kartoni: Smiljanovski, Živković, Lazić, Blagojević (Hajduk). Rašetić, Milinković, Vasić (OFK Odžaci).

Crveni kartoni: Starčević (OFK Odžaci).

Hajduk: Grbić, Staničkov, Živković (Božin), Smiljanovski (Blagojević), Grba, Pekez, Kovačević, Macanović (Karas), Bajčev (Boškov), Sandić, Todorović (Lazić).

OFK Odžaci: Orelj, Nikolić, Vasić, Kuduzović, Ćirić, Zorić,  Rašetić, Panić (Ilić), Starčević, Milenković, Gračanin.

Stanišić 1920 – Lider 5:2 (2:1)

Strelci: Matić 2, Bortnik, Rakić, Žeželj (Stanišić 1920). Pejić, Šoškić (Lider).

Žuti kartoni: Bortnik, Zelenović (Stanišić 1920). Aleksić, Radojčić, Pejić, Marković (Lider).

Stanišić 1920: Gusić, Kolar, Vranković, Rakić, Lončar, Nikolić, Bortnik, Zelenović, Žeželj (Vezmar), Matić, Čivčić.

Lider: Marković, Aleksić (Boškić), Zavišić, Nikolić, Pejić, Radojičić, Šoškić, Stanković, Končarević, Milekić, Vasiljević.

Terekveš – Aleksa Šantić 0:1 (0:0)

Strelci: Sjeran (Aleksa Šantić).

Žuti kartoni: Lemaić, Damjanović (Terekveš). Vuković, N. Pejak, Sjeran (Aleksa Šantić).

Terekveš: Božić, Vujanović (Petrović), Ljubojević, Lemaić, Rajšić (Kovačić), Nikola (P) Damjanović, Nikola (G). Damjanović, Smiljanić (Vulić), Kalanj, Relić, Rapaić.

Aleksa Šantić: Lukić, Vuković, Podkrajac, Branežac, S. Pejak, N. Pejak, Sjeran, Lazarević, Drašković (Kolak), Bibić, Đokić (Pozlić).

Partizan – Borac 1:4 (1:2)

Strelci: Stojisavljević  (AG) (Partizan). Žegarac 2, Zagorac, Ćuk (Borac).

Žuti kartoni: Marin, Komadina, Mandić (Partizan). Pokrajac, Žegarac, Ćuk (Borac).

Partizan: Dubravac, Mandić, Marin, Stoiljković, Đurđev, Vojvodić (Molnar), Mudrinić, Ostojić, Delić, Komadina, Mileković.

Borac: Marković, Stoisavljević (Dobrić), Ličina, Mirko Čuturilo, Krtinić, Pokrajac, Žegarac, Ćuk (Ivanić), Zagorac (Čanković), Obradović (Krivošija), Dautović.

Kula – Lipar 2:0 (1:0)

Strelci: Stojanov, D. Šarac (Kula).

Žuti kartoni: D. Šarac, Tošić, M. Šarac (Kula).

Kula: Mile Radulović, Kočiš, Popović, Šarac, Bukejlović (Mitrić), Mirko Radulović, Babić (M. Šarac), Tošić (Zlatić), Kukolj (Nađ), Tapai, Stojanov.

Lipar: S. Zrakić, Đukić, Čestić (Polić), Basarić, V. Zrakić (Krupljanin), Avdalović, Novakov (Živko), Lalić, Lazić, Janjić (G. Popović), Mijić (S. Popović).

Tabela: Omladinac (D) 10, Zadrugar 10, Hajduk 8, Polet 7, Kula 7, Stanišić 1920 – 7, Borac 6, Mladost 6, Dunav 6, Terekveš 4, Lider 4, Partizan 4, Aleksa Šantić 4, Lipar 3, Jedinstvo 3, OFK Odžaci 0.

Parovi narednog (petog) kola: Zadrugar – Mladost, Lipar – Polet, Borac – Kula, Aleksa Šantić – Partizan, Lider – Terekveš, OFK Odžaci – Stanišić 1920, Dunav – Hajduk, Jedinstvo – Omladinac.

Odigrane su i utakmice poslednjeg fudbalskog ranga. Ekipa Bratstva 2019 zabeležila je pobedu na gostovanju u Rastini, dok je Sport ponovo slavio na domaćem terenu, ovoga puta protiv Telečke. Postignuto je ukupno 14 golova na četiri utakmice.

Jedinstvo Lemeš – Graničar 3:2 (2:0)

Strelci: Baraković, Džinić, Duspara (Jedinstvo – Lemeš). Torbica, Gnjatović (Graničar).

Žuti kartoni: Torbica, Oluić, Škorić, Filić (Graničar).

Jedinstvo – Lemeš: Adam, Jurišić, Milošević (Sekulić), Kusić, Duspara, Džinić, Vukadinović, Lukić, Popović, Baraković,  Dujmović.

Graničar: Bajić, Vagić (Bobanac), Pavić (Ardalić), Nikola Kožul, Torbica, Oluić, Trifunović (Filić), Pavasović, Nemanja Kožul (Mašić), Škorić, Gnjatović.

Rastina 1918 – Bratstvo 2019 – 1:3 (1:1)

Strelci: Lukić (Rastina 1918). Bukumirović, Radaković, Đurasinović (Bratstvo 2019).

Žuti kartoni: Kapetanović (Rastina 1918). Đurasinović, Resanović, Perović (Bratstvo 2019).

Rastina 1918: Popov, Serenčeš, Matijević, Kapetanović, Vrkić (Žigić), Simić, Lukić, Zubović (Vukelić), Petronijević, Čičovački, Anđelić (Peinović).

Bratstvo 2019: Jerko, Resanović (Radaković) (Čule), M. Mandić, Borić, Vladetić, Tešić (Kovač), Perović, N. Mandić (Radmanović), Bukumirović (Teslić), Đurasinović, Martinović.