Sloga slavila u Tavankutu

Somborski predstavnici u trećem kolu Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever ostvarili su polovičan učinak. Čonopljanska Sloga gostovala je u Tavankutu, gde je teškom mukom savladala domaću ekipu. Iako je domaćin poveo sa dva gola prednosti, gosti su do odlaska na odmor uspeli poravnati rezultat. U nastavku susreta golovima Ćovina i Peruničića stigli su do pobede i nova tri boda. Narednog vikenda Sloga dočekuje Bajšu.

Tavankut – Sloga 2:4 (2:2)

Strelci: Pejić, Vizin (Tavankut). Poljaković (AG), Vemić, Ćovin, Peruničić (Sloga).

Tavankut: Gabrić, I. Skenderović (N. Skenderović), Kuktin, Poljaković, Oblaković, Pejić, Šimić, Vizin (Godar), Spremo (Vojnić), Gnjatobić, Sloboda.

Sloga: Bulović, Grgić (Veselinović), Bajčev, Vidović, Ćovin (Stojšić), Vemić, Peruničić, Konjović, Purić (Ninković), Đorović, Bojić.

Ekipa Radničkog gostovala je u Bajši, istoimenoj ekipi. Domaćin je poveo već u 8. minuti preko Lekaja. Kada je samo par minuta kasnije Zorić napravio prekršaj za najstrožu kaznu i pritom još bio isključen bilo je jasno da „crveno – beli“ teško mogu stići do povoljnog rezultata. Laćak je duplirao prednost. U nastavku susreta Lekaj se još dva puta upisao u strelce, da bi Rahić postavio konačan rezultat osam minuta pre kraja regularnog dela. Naredne subote u Somboru gostuje ekipa Krila Krajine iz Bačke Palanke. Meč je na programu od 16.30 časova.

Bajša – Radnički 5:0 (2:0)

Strelci: Lekaj 3, Laćak, Rahić (Bajša).

Crveni karton: Marjanović (Bajša). Zorić (Radnički).

Bajša: Erak, Tresiglavić (Rahić), Boroš, Laćak, Kočić, Bogovac (Jerković), Lekaj, Marjanović, Majkić (Pinter), Krivokapić, Mihalec.

Radnički: Zorić, N. Tevanović, Mazinjanin (Vezmar), Erdei, S. Tevanović, Martinović, Đukanović (Mitrović), Kovačić, Pavin (Dobre), Lukić, Lakić.

Rezultati ostalih mečeva: Mladost Apa – Bačka 1:0, Tisa – Mladost (BP) 2:1, ČSK – OFK Vrbas 1:1, Mladost (T) – Vojvodina 0:2, Krila Krajine – Crvenka 3:0, Tekstilac – Stari Grad 1:3.

Tabela: Mladost Apa 9, Bajša 7, Sloga 7, Vojvodina 7, Tisa 7, OFK Stari Grad 6, Tekstilac 6, Tavankut 6, Mladost (BP) 3, Krila Krajine 3, Mladost (T) 3, ČSK 2, Crvenka 1, OFK Vrbas 1, Bačka 0, Radnički 0.

Parovi narednog (četvrtog) kola: Bačka – OFK Stari Grad, Crvenka – Tekstilac, Radnički – Krila Krajine, Sloga – Bajša, Vojvodina – Tavankut, OFK Vrbas – Mladost (T), Mladost (BP) – ČSK, Mladost Apa – Tisa.