Het-trik Kneževića za nove bodove

Fudbaleri Radničkog 1912 zabeležili su drugu pobede u prvenstvu Srpske lige Vojvodine. U subotu su na domaćem terenu savladali ekipu Dunava iz Starih Banovaca sa ubedljivih 3:0. Junak pobede je trostruki strelac David Knežević. Domaći su od starta nametnuli svoju igru, kontrolisali igru i stvarali šanse. Prvu priliku na meču propustio je Knežević nakon proigravanja Boškovića. Ušao je u kazneni prostor i umesto da proigra Kukolja na drugoj strani, on se odlučio da zaobiđe golmana i šutira u spoljni deo mreže. Desetak minuta kasnije Kukolj je proigrao Boškovića koji šutira glavom, međutim Vukmirović je odbranio. Kontra domaćih u 25. minutu Šćepanović – Kukolj – Matijevića je završena kornerom, nakon koje se Knežević ne snalazi u kaznenom prostoru gostiju. Samo tri minuta kasnije na ivici šesnaest metara oboren je Kukolj. Matijević izvodi slobodan udarac, međutim lopta završava iznad gola. Isti igrač je oprobao šut dva minuta kasnije sa istim ishodom. Tri minuta pre odlaska na odmor konačno pogodak za domaću ekipu. Šćepanović je započeo akciju domaćih, proigrao Kukolja, ovaj prosledio do Matijevića koji na kreču pronalazi Kneževića, a centarfor domaćih sigurnim udarcem po zemlji smešta loptu iza leđa golmana gostiju. Na samom startu drugog poluvremena Bošković je odlično proigrao Kukolja koji šutira po zemlji tik pored stative. U sedmom minutu nastavka Matijević je odlično zaobišao dva igrača gostiju, potom odlično u kaznenom prostroru pronašao Kneževića koji rutinski matira Vukmirovića. Ekipa iz Banovaca je uzvratila šest minuta kasnije. Rezervista Mirčetić je odlično pobegao po levoj strani, prevario Lebovića, a kada su svi već videli loptu u mrežu intervenisao je kapiten domaćih Mihajlo Goronjić i sprečio siguran pogodak. Odmah potom usledila je kazna. Bošković je oduzeo loptu igračima gostiju, uposlio je Matijevića koji ponovo proigrava Kneževića, koji postavlja konačan rezultat meča. Do kraja susreta u prilikama su bili Bošković i Bačanin, međutim njihove pokušaje je neutralisao golman gostiju Vukmirović. Gosti su u samom finišu meča dva puta pripretili. Prvo je Lazić odlično šutirao, ali je Lebović odbranio, da bi potom i Jakšić odlično izveo slobodan udarac sa 20-tak metara, ali je golman domaćih loptu izbio u korner. Na kraju zaslužena pobeda domaće ekipe koja nakon trećeg kola zauzima drugu poziciju na tabeli iza neporaženog Zeljezničara iz Pančeva koji ima maksimalan učinak.

Radnički 1912 – Dunav 3:0 (1:0)

Strelci: Knežević 3 (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Stojaković, Bačanin (Radnički 1912). Kačavenda (Dunav).

Radnički 1912: Lebović, Kukolj (Cvetković), Damjanović, Slavuljica, Šćepanović, Matijević, Knežević (Bačanin), Macanović (Matić), Stojaković, Bošković, Goronjić.

Dunav: Vukmirović, Šarac (Mirčetić), Kačavenda, Javorac, Nikolčić, Jakšić, Đokić, Lazić, Džanić (Krkobabić),Cvjetinović, Dobresko (Dujić).

Bačka 1901 – Omladinac 1:0 (0:0)

Strelci: Stanković (Bačka 1901).

Žuti kartoni: Vujošević, Anđić, Masalušić, Glišović, Stanković, Lučić (Bačka 1901). Kaluđević (Omladinac).

Bačka 1901: Studen, Bjedov, Anđić, Lučić (Lukić), Vujošević, Kaluđerović, Masalušić, Nosković (Stanković), Glišović, Milić (Manojlović), Rajkovača.

Omladinac: Jegodić, Ivetić, Đušić, Radenković, Mojsilović, Haska, Savić, Stevanović (Filipović), Koštić (Garić), Ležaić, Ranđić (Labović).