Remi u Stanišiću

Fudbaleri Stanišića 1920 i Borca iz Bačkog Gračaca odigrali su derbi drugog kola Međuopštinske fudbalske lige Sombor – prvi razred. Iako je utakmica završena bez pogodaka, viđen je lep i dinamičan fudbal u kojem je domaća ekipa bila bolji protivnik na terenu, pogotovo u drugom delu meča. U prvom delu prvog poluvremena gosti su bili bolji. Prvu priliku su imali već u 3. minutu nakon greške domaćeg štopera Nikolića. Zagorac je iskoristio poklon, šutirao sa ivice kaznenog prostora, međutim Đurković je odlično bio postavljen i sigurno intervenisao. U 17. minutu Krtinić je oprobao šut iz daljine, ali bez većeg uspeha. Samo minut kasnije Žegarac je odlično prošao po desnoj strani, još bolje šutirao, ali je lopta prošla tik pored stative. Domaćini su se u drugom delu prvog poluvremena oslobodili pritiska. Prvu priliku su stvorili nakon kontre Žeželja i Matića. U prilici se našao Bortnik koji je glavom šutirao preko gola. Četiri minuta pre odlaska na odmor Matić je uposlio Lončara koji odlično centrira sa desne strane, Bortnik još bolje šutira glavom pod prečku, a golman gostiju Obradović krajnjim naporom loptu izbija u korner. U nastavku susreta potpuna dominacija domaće ekipe. Prvu priliku je propustio štoper Lončar. Njegov šut iz daljine je završio preko prečke, a pre toga je prethodila akcija Bortnika i Zelenovića. U 52. minutu akcija Bortnik – Matić, koji vraća povratnu za rezervistu Jovanovića, ali je njegov pokušaj izblokirao mladi Nikola Obradović. Dva minuta kasnije nova prilika za Jovanovića koji šutira za 6-7 metara, a golman Marković sprečava pogodak. U narednih par minuta domaći igrači su propustili još tri prilike. Prvo je Lončar slabo zahvatio loptu glavom nakon kornera, zatim se u novoj prilici našao ponovo Jovanović, ali je njegov odlični šut sa 16 metara Marković izbio u korner, nakon kojeg je Đorđević nekontrolisano šutirao preko gola. U 60. minutu Đorđević i Matić su razmenili pas, vratili povratnu za Jovanovića, čiji je šut ponovo „ukrotio“ odlični Marković. Tri minuta kasnije, kapiten domaćih Vranković je odlično izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je golman gostiju ponovo izašao kao pobednik. U 65. minutu kapiten Stanišića odlično centrira sa leve strane, Bortnik šutira glavom, ali Marković skida njegov šut. Deset minuta kasnije Bortnik centrira, a Matić slabo šutira glavom pored gola. U 77. minutu Rakić se ne snalazi najbolje u gostujućem šesnaestercu, pa je nova prilika za domaće otišla u nepovrat. Dva minuta kasnije gosti prave priliku. Vranković i Matić nisu uspeli zatvoriti Žegarca, koji je proigrao Zagorca, čiji je šut završio u spoljnom delu mreže. Pet minuta pre isteka regularnog dela isti igrač odlično šutira po zemlji tik pored stative. U poslednjem minutu meča Rakić šutira sa 20 – tak metara iznad prečke. U nadoknadi vremena nakon kornera koji je izveo Matić, Đorđević najviši u skoku, međutim šutira pored stative.

Stanišić 1920 – Borac (BG) 0:0 (0:0)

Strelci: /

Žuti kartoni: Pucar, Nikolić, Lončar, Zelenović, Bortnik (Stanišić 1920). Pokrajac (Borac BG).

Stanišić 1920: Đurković, Pucar, Vranković (Drača), Đorđević, Lončar, Nikolić (Dubajić), Bortnik, Zelenović, Žeželj (Rakić), Vezmar (Jovanović), Matić.

Borac (BG): Nenad Obradović (Obradović), Stojsavljević, Ličina (Jokić), Marko Čuturilo, Krtinić, Zagorac, Pokrajac, Krivošija (Nikola Obradović), Žegarac, Ćuk (Dobrić), Dautović.

Mladost – Dunav 2:0 (1:0)

Strelci: Rabrenović 2 (Mladost).

Žuti kartoni: Grdinić (Mladost). Vukadinović, Mrvičin, Kurjakov (Dunav).

Mladost: Šuković, Kilić, M. Rabrenović, Grdinić (J. Medojević), Sobek (Kišjuhas), Miloš Medojević (Varga), Milan Medojević (Maleš), Kokot, R. Rabrenović, Vuković (Šuman).

Dunav: Dejanović, Zetović, Halas (Francuz), Brdar (Petrović), Perić, Vukadinović (Laketa), Mrvičin, Kurjakov (Krec), Balaž, Santo (Katić), Šomođvarac.

Hajduk – Aleksa Šantić 5:1 (4:0)

Strelci: Pekez 2, Lukić 2, Lazarević (Hajduk). Sjeran (Aleksa Šantić).

Žuti kartoni: Jovanović (Hajduk). Drašković (Aleksa Šantić).

Hajduk: Grbić, Staničkov (Sandić), Živković, Grba, Pekez, Kovačević (Karas), Lazarević, Smiljanovski (Blagojević), Lazić (Jovanović), Lukić, Todorović (Bajčev).

Aleksa Šantić: Merković (Lukić), Branežac, Podkrajac, S. Pejak, N. Pejak, Gibić (Kolak), Sjeran, Vuković, Bibić (Kusić), Gavrić, Drašković.

Partizan – Zadrugar 2:2 (1:2)

Strelci: Komadina, Jakovljević (Partizan). Rančić, Vujović (Zadrugar).

Žuti kartoni: Jano, Marin, Stoiljković (Partizan).

Partizan: Tadijan, Mileković, Marin (Bujak), Stoiljković, Đurđev, Jakovljević, Mudrinić, Delić, Komadina, Jano.

Zadrugar: Mitković, M. Vuković, Macanović (Jovanović), Pavkov, Veselinović, Radusin, Vujović (Nikola Vuković), Tojić (Stanišić), Bečanović, Rančić, Stanković.

Kula – Polet 1:1 (0:0)

Strelci: Bukejlović (Kula). Romić (Polet).

Žuti kartoni: M. Šarac, đođić, Kočiš (Kula). Pejanović, Perunović, Kaluđerski (Polet).

Kula: Mile Radulović, Kočiš, Mirko Radulović, Đođić, Tapai, D. Šarac, Bukejlović, Kukolj, Tošić, M. Šarac, Popović.

Polet: Đurišić, Zejak, Molnar, Čvokić, Pejanović, Peruničić, Maksimović, Kaluđerski, Medojević, Romić, Komazec.

Terekveš – Lipar 2:0 (0:0)

Strelci: Smiljanić, Kalanj (Terekveš).

Žuti kartoni: /

Terekveš: K. Božić, Vujanović, Ljubojević, Zuber, Petrović (Kalanj), Gol (Vasić), N. (Goran) Damjanović, Kovačić, Rapaić, Smiljanić (Vulić), N. (Petar) Damjanović (Rajšić).

Lipar: S. Zrakić, Đukić, Mijić, Basarić, V. Zrakić, Avdalović, Novakov, Lalić (Krupljanin), Šegan, Lazić, Popović (Živko).

Jedinstvo – OFK Odžaci 1:0 (1:0)

Strelci: Bogunović (Jedinstvo).

Žuti kartoni: Mačkić, Bogunović (Jedinstvo). Kuduzović, Mačkić, Panić (OFK Odžaci).

Jedinstvo: Mačkić, Bogunović, Šakić, Rodić, Diljkan, Radujko, Erdeši, Lerman, Repac, Beslać, Đukić.

OFK Odžaci: Starčević, Nikolić, Vasić, Panić, Vidljiković, Kuduzović, Rašetić, Zorić, Milenković, Bogdanović, Grković.

Omladinac (D) – Lider 4:1 (2:0)

Strelci: Đurišić 3, Lazić (Omladinac D). Končarević (Lider).

Žuti kartoni: Aleksić, Končarević (Lider).

Crveni karton: Lazić (Omladinac D).

Omladinac D: Dimić, Živkov (Anđelković), Savin, Đurišić (Dimić), Davidov, Stojičić (Vračević), Marić, Pajić (Danilov), Lazić, Veselinović, Ćosić.

Lider: Vajagić (Marković), Aleksić, Zavišić (Vajc), Nikolić (Boškić), Pejić, Radojičić, Šoškić (Grmuša), Doroslovac, Stevanović, Stanković (Vasiljević), Končarević.

Tabela: Hajduk 4, Zadrugar 4, Omladinac 4, Kula 4, Polet 4, Lipar 3, Dunav 3, Lider 3, Terekveš 3, Mladost 3, Jedinstvo 3, Borac 3, Partizan 1, Aleksa Šantić 1, Stanišić 1920 – 1, OFK Odžaci 0.

Parovi (narednog) trećeg kola: Polet – Mladost, Zadrugar – Kula, Lipar – Partizan, Borac – Terekveš, Aleksa Šantić – Stanišić 1920, Lider – Hajduk, OFK Odžaci – Omladinac, Dunav – Jedinstvo.