Poraz posle nepuna tri časa

slika Filip Krajinović - Izvor Tom Dulat Gety Images

Krajinović – Štebe 1:3 (3:6, 6:4, 4:6, 6:7).

Somborac Filip Krajinović poražen je prvom kolu poslednjeg gren slema sezone od Sedrik Marsela Štebea. Iako je „Nemac“ 256 igrač sveta to mu nije smetalo da večeras trijumfuje. Štebe je susret otvorio brejkom, koji je odmah potom i potvrdio. Filip je uzvratio osvojivši naredna tri gema za vođstvo od 3:2. Ipak to mu nije puno pomoglo, pošto je njegov protivnik vezao narednih pet gemova i osvojio prvi set. „Fića“ je bolje ušao u drugi set. Pretio od početka drugog seta, a sa dva brejka brzo je poveo 5:1. Štebe se nije predavao, vratio je jedan brejk, ali je Krajinović brzo priveo set kraju za izjednačenje. Do polovine trećeg seta vođena je izjednačena igra, da bi 256. igrač svetske rang liste iskoristio treću brejk šansu za vođstvo od 4:2. Srpski reprezentativac je uzvratio brejkom u devetom gemu smanjivši rezultat na 5:4, međutim gubi naredni servis, a time i treći set. Početkom četvrtog, ispostavilo se odlučujućeg seta ređali su se brejkovi, po dva sa obe strane. Ipak, set je odlučen u taj brejk, u kojem je Krajinović imao set loptu, ali je Štebe vezao tri dobra poena i slavio sa konačnih 3:1. U narednog kolu ga čeka Marin Čilić.