Lipar ubedljiv protiv Stanišića

Počelo je fudbalsko prvenstvo u šestom rangu takmičenja. Prvo kolo donelo je nekoliko zanimljivih utakmica, a na osam utakmica zabeleženo je 27 golova. Najubedljiviju pobedu ostvarila je ekipa Lipara koja je „torpedovala“ ekipu Stanišića 1920 sa čak 6:0. Ubedljive pobede ostvarile su još i Kula, Zadrugar, Lider i Dunav. Svakako jedna od zanimljivih utakmica viđena je u Srpskom Miletiću. Domaći tim je bolje otvorio meč i već u prvom napadu Vujović je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora. Sa istog mesta samo par minuta kasnije pokušao je i Veselinović, međutim bez uspeha. U 11. minuta prvo ozbiljnije uzbuđenje. Marko Vuković je odlično centrirao sa desne strane, Stanković je slabo zahvatio loptu glavom, lopta je došla do Radusina koji odlično šutira po zemlji sa pet šest metara, ali odlični golman Kristijan Božić sigurnom intervencijom sprečava vođstvo domaćina. Gosti uzvraćaju sredinom prvog dela kada je Ljubojević šutirao preko gola sa dvadesetak metara. Domaća ekipa je uzvratila preko Radusina, koji je slabo šutirao glavom. Odlična akcija je viđena u 28. minutu susreta. Stanković je uposlio Radusina, ovaj vratio povratnu  na peterac, međutim za malo je zakasnio iskusni Rančić. Isti igrač je bio u prilici i u 35. minutu. Radusin je dobro prošao do desnoj strani, odlično uposlio Rančića, međutim njegov šut je odbranio golman gostiju Božić. Ekipa Terekveša je uzvratila preko Kovačića koji je bez uspeha dva puta oprobao šut sa 20-tak metara. U nastavku susreta potpuna dominacija domaće ekipe. Prvu priliku u nastavku ekipa Zadrugara je pretvorila u vođstvo. Ponovo je Radusin, nekadašnji igrač somborsog Žaka, odlično prošao po desnoj strani, uposlio Rančića koji šutira iskosa po zemlji za vođstvo svog tima. Narednih dvadesetak minuta nije bilo uzbuđenja. Monotoniju je prekinuo Rančić šutem iz daljine. U 78. minutu Rančić svojim drugim pogotkom duplira prednost Zadrugara. Slobodan udarac iskosa sa desne strane je izveo Radusin, gostijući igrači su zaboravili na Rančića kojem nije bilo teško da loptu smesti u mrežu. Osam minuta pre kraja meča „sevnula“ je kontra. Akciju je započeo centarfor Stanković, nastavio Radusin, a mrežu gostiju iz Svilojeva ponovo pogodio Rančić. U drugom kolu Zadrugar gostuju u Kupusini, dok ekipa Terekveša dočekuje odličnu ekipu Lipara.

Zadrugar – Terekveš 3:0 (0:0)

Strelci: Rančić 3 (Zadrugar).

Žuti kartoni: M. Vuković, Rančić, Pavkov (Zadrugar). Čonić, Gol (Terekveš).

Zadrugar: Mitković, M. Vuković (Dondić), Bečanović (Tasić), Macanović, Pavkov, Veselinović (Glumičić), Radusin, Stanković, Vujović (N. Vuković), Tojić (Stanišić), Rančić.

Terekveš: K. Božić, Zuber, Ljubojević, Kovačić, Gol, Damjanović, Kuntić, R. Božić, Relić (Vasić), Rapaić (Vulić), Čonić (Petrović).

Kula – Mladost 3:0 (0:0)

Strelci: Bukejlović 2, Babić (Kula).

Žuti kartoni: Šarac (Kula).

Kula: Mile Radulović, Kočiš, Mirko Radulović, Đođić, Tapai, Šarac (Babić), Bukejlović (Zlatić), Kukolj (Mitrić), Tošić, Popović.

Mladost: Šuković, Jokić (Krgović), Kilić, Grdinić, Sobek, Kišjuhas, Milan Medojević, Kokot, Miloš Medojević, Šuman, Vuković.

Polet – Partizan 2:1 (1:0)

Strelci: Zejak, Romić (Polet). Delić (Partizan).

Žuti kartoni: Čvokić (Polet). Mudrinić, Vojvodić (Partizan).

Polet: Đurišić, Čvokić, Peruničić, Kaluđerski (Ignjatov), Maksimović, Komazec, Zejak, Pejanović, Rovčanin, Medojević, Romić.

Partizan: Lerić, Mileković, Vojvodić, Stojiljković, Đurđev, Jakovljević, Mudrinić, Komadina, Delić, Jano, Ostojić (Bujak).