Krajinović bolji od Berdiha

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Berdih 2:1 (3:6, 7:5, 6:1)

Filip Krajinović uspešno je startovao na ovogodišnjem ATP turniru u Vinston Salemu. Srpski teniser je nakon mnogo uzbuđenja uspešno prebrodio prvu prepreku, češkog tenisera Tomaša Berdiha. Čeh je bolje otvorio susret, poveo je sa 2:0 u gemovima. Somborac je uzvratio, izjednačio, međutim Berdih je vezao tri uzastopna gema i ponovo poveo, ovoga puta sa 5:2, a potom je bez većih problema uspešno set priveo kraju. Drugi set je započeo obostranim brejkom. Nekada četvrti igrač sveta imao je prednost i tokom drugog seta, pošto je vodio sa 4:2 i 5:4. „Fića“ se nije predavao te je sa tri vezana gema izjednačio rezultat u setovima. Meč je odlučen u trećem setu koji je bez većih problema ubedljivo pripao našem teniseru. U narednoj rundi Krajinović, koji je trenutno 51. teniser ATP liste, će igrati protiv boljeg iz meča Šardi/Tijafo. Plasman u narednu rundu obezbedio je i Miomir Kecmanović koji je u Australijanca Alexei Popyrina. ATP turnir u Vinston Salemu pripada seriji 250, igra se za nagradni fond od 807 hiljada dolara. Prošle godine Filip je zaustavljen u osmini finala, pošto je poražen od Rajana Harisona.