Pet postolja za Aleksu Rađenovića

Proteklog vikenda u Kragujevcu je održano letnje pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije za juniore, i u apsolutnoj kategoriji, na kome je učestvovalo 312 takmičara iz 41 plivačkog kluba. Somborski sportski klub Polet je na ovom prvenstvu imao četiri takmičara: seniorku Danicu Gazdić, starije juniore Aleksu Rađenovića i Marka Kolovića, kao i mlađeg juniora Nemanju Bukalova. Kako se navodi u klupskom saopštenju, Poletovi takmičari osvojili su ukupno 12 medalja: jednu u apsolutnoj i 11 u juniorskoj kategoriji. Aleksa Rađenović se plasirao u četiri finalne trke i osvojio pet medalja. U disciplini 200m leđno osvojio je bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji i zlatnu u kategoriji starijih juniora. U disciplini 100m leđno osvojio je zlatnu medalju, na 50m delfin srebrnu i na 50m leđno bronzanu medalju, sve u kategoriji starijih juniora. Marko Kolović je u kategoriji starijih juniora osvojio zlatnu medalju na 200m prsno, srebrnu na 100m prsno i bronzanu na 200m mešovito. Marko se plasirao i u finalnu trku discipline 50m prsno. Nemanja Bukalov je u kategoriji mlađih juniora osvojio zlatnu medalju na 100m leđno, srebrne medalje na 200m leđno i 50m leđno i bronzanu medalju na 200m mešovito. Seniorka Danica Gazdić se plasirala u finalne trke disciplina 100m delfin, 50m prsno, 200m mešovito i 50m delfin – navodi se u izveštaju sa ovog takmičenja.