Državnim rekordom do bronze

U Kruševcu je proteklog vikenda održano Letnje pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije za kadete, na kome su učestvovala 181 takmičar iz 34 plivačka kluba. Jedini Poletov predstavnik na ovom prvenstvu bio je Matija Rađenović, koji je kao ulazno godište u kadetskoj kategoriji, u disciplini 200m prsno, sa vremenom 2:33.08, oborio rekord Republike Srbije za dečake do 13 godina i osvojio bronzanu medalju. U disciplinama 200m leđno i 200m mešovito, Matija je na cilj stigao četvrti, dok je na 400m mešovito osvojio peto mesto. Iako je Polet imao samo jednog takmičara, zahvaljujući Matijinom nastupu i osvojenim bodovima, ekipno je zauzeto odlično sedamnaesto mesto od 34 plivačka kluba koji su nastupili u daleko brojnijem sastavu – navodi se u klupskom Izveštaju.