„Fića“ u četvrtfinalu

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Filip je odlično ušao u današnji meč drugog kola ATP turnira u Hamburgu i sa dva brza brejka već nakon nepunih 20-tak minuta stekao prednost od 4:1. Umesto da sigurno privede set kraju, dozvolio je svom protivniku da se vrati meč. Slovak je uzvratio i od narednih šest gemova, pet je rešio u svoju korist za vođstvo od 6:5. Ipak, set je odlučen u odlučujućem trinaestom gemu koji je pripao Kližanu. U nastavku meča, oba tenisera su uspešno držala svoj servis do sedmog gema, kada slovački teniser prvi pravi brejk za vođstvo od 4:3. Vezao je Kližan i narednih sedam poena, poveo je sa 5:3, imao 0:30 na servih srpskog tenisera, međutim, to mu nije pomoglo. Krajinović je uspeo da se stabilizuje, osvoji neverovatnih 16/17 odigranih poena i izjednači rezultat u setovima.  Filip je nastavio da dominira i tokom trećeg seta, što potvrđuje i rezultat od 6:1. Ovom pobedom, „somborac“ se plasirao među osam najboljih u Hamburgu, a za plasman u polufinale će se boriti protiv boljeg iz duela Delbonis (Argentina)/Zverev(Nemačka). Za pobedu u drugom kolu turnira u Hamburgu, naš teniser će biti nagrađen sa 90 bodova i čekom u iznosu od 47.260 evra. Četvrfinalni meč na programu je u petak, a termin će biti poznat nakon odigravanja svih današnjih susreta.