Petoro naših sportista putuje u Baku

U četvrtak, 11. jula, u prostorijama Županije upriličena je konferencija za medije povodom učešća petoro naših sugrađana na Evropskom olimpijskom festivalu mladih. Tom prilikom su Sombor posetili i članovi Olimpijskog komiteta Srbije, koji su našim takmičarima uručili neophodnu opremu za ovo takmičenje. Prisutnim medijima obratili su se gradska većnica za sport i omladinu, Antonija Nađ Kosanović, Marko Sudarić, trener biciklističkog kluba S-Team-a i selektor kadetske reprezentacije Srbije, Dejan Kozlina, marketing menadžer Olimpijskog komiteta Srbije, te Dušan Kolundžija ispred rvačkog kluba Soko. Antonija Nađ Kosanović je upoznala javnost da će četvoro biciklista i jedan rvač predstavljati naš grad i našu zemlju na Evropskim olimpijskom festivalu mladih koji će se od 19. do 29. jula održati u Bakuu (Azerbejdžan). „Nama je drago da vidimo da imamo toliko uspešnih sportista, da sav taj trud koji naša lokalna samouprava ulaže kako bi se poboljšali uslovi rada i kvalitet njihovog treniranja, oni vraćanju sa ovako lepim rezultatima. Naravno, ne treba zaboraviti ni njihove trenere koji imaju takođe velike zasluge za ove rezultate – rekla je većnica. Nađ Kosanović se zahvalila Olimpijskom komitetu na podršci, kao i na lepoj opremi koju su dostavili našim sportistima, kako bi oni na najbolji način prezentovali našu zemlju na ovom takmičenju. Marko Sudarić se zahvalio gradu Somboru i Olimpijskom komitetu što su doneli ovu opremu, te je istakao da će Srbija ove godine imati tri predstavnika u Bakuu, što je u odnosu na prethodna takmičenja jedna kvota manje. „Na naše veliko zadovoljstvo, Sombor i BK S-Team će imati sva tri predstavnika. I ovo je prvi put u istoriji da jedan klub nosi sva tri učešća na Letnjem olimpijskom festivalu“ – kazao je Sudarić. Selektor naše kadetske reprezentacije je još istakao da sa puno samopouzdanja idemo na ovo takmičenje, jer nam ovogodišnji rezultati nam daju puno pravo za to. „Faktor sreće će takođe odlučivati, jer ne zavisi sve od forme, već i do vremenskih uslova i opreme“. Sudarić je upoznao javnost da će naš grad i zemlju predstavljati Bojana Vujasinović, Igor Nadoveza i Mihajlo Stolić. Svo troje će se takmičiti u dve discipline, drum i hronometar. Dejan Kozlina se u ime Olimpijskog komiteta Srbije zahvalim gradu Somboru, Biciklističkom i Rvačkom savezu Srbije, pre svega što kontinuirano ulažu u mlade sportiste. „Nama je uvek veliko zadovoljstvo kada deca dolaze iz manjih gradova i mesta. Sombor već ima kontinuitet učešća na ovim takmičenjima, da podsetimo Veljko Stojnić je bio četvrti pre četiri godine u Tbilisiju, te se zaista nadam da će naši rezultati u Bakuu biti na visokom nivou. Imamo 56 takmičara koji će se takmičiti u devet sportova, jedna je ekipa u odbojci i sve ostalo su takmičari koji su u pojedinačnim sportovima izborili norme, što je veliki uspeh, a nadamo se da će mo imati uspeha i na samom takmičenju“ – zaključio je Kozlina. Dušan Kolundžija se u ime rvačkog kluba Soko obratio javnosti. „Srećni smo i drago nam je što imamo jednog predstavnika na ovako velikom takmičenju“. Rvački klub Soko će predstavljati Dejan Fratrić, koji je višestruki državni prvak, u svojoj uzrasnoj kategoriji i već se dokazao sa starijim takmičarima, tako da nema pravog konkurenta. „Izuzetno je posvećen ovom sportu, trenira redovno, a rezultati su dokaz da je to tako. Nadamo se da će i u Azerbejdžanu opravdati poverenje“. Daće svoj maksimum, a kakav će rezultat biti zavisi i od drugih. Želim svim srpskim takmičarima koji putuju puno sreće, a posebno želim našim takmičarima iz Sombora – zaključio je Kolundžija.