Filip poražen na startu Vimbldona

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Koepfer 1:3 (3:6, 6:4, 6:7 (9:11), 1:6).

Nakon početkom ispitivanja snaga, Koepfer prvi pravi brejk sa nulom u četvrtom gemu, za vođstvo od 3:1. Zahvaljujući ovom brejku, rešava prvi set u svoju korist. Srpski teniser je imao priliku za brejk već u drugom gemu, međutim ukazanu priliku nije uspeo da realizuje. Nakon toga oba tenisera su zaigrala bolje i sigurnije, tako da su bez većih problema dolazili do gemova na svoj servis. Ipak, odlučujući momenat drugog seta desio se u desetom gemu, kada 132. teniser sveta ne koristi gem loptu za izjednačenje. Nakon toga prava drama, Krajinović je imao čak četiri set lopte koje nije uspeo da iskoristi. Ipak, petu koristi i poravnava rezultat u setovima. Filip je u drugom setu imao skoro 86% uspešnost osvajanja poena na prvi servis (18/21). Na samom početku trećeg seta Krajinović dolazi do vođstva. Imao je brejk priliku već u narednom, zatim i u četvrtom, ali ih koju ponovo ne koristi. U šestom gemu Filip odličan. Vezao je prva tri poena, njegov protivnik je za kratko prekinuo niz, ali potom naš teniser ponovo osvaja poen za brejk i vođstvo od 4:2. U sedmom gemu Koefer veže dva poena za 0:30. Krajinović je imao problema sa prvim servisom, što protivnik koristi i dolazi do dve brejk lopte. Ipak, srpski teniser se ne predaje. Vezao je četiri uzastopna poena i povećao prednost na 5:2. Nemački teniser se ne predaje tako lako. Smanjuje rezultat na 5:4, a potom i trećim uzastopnim gemom stiže do izjednačenja u gemovima (5:5). Set je odlučen u trinaestom gemu, koji je pripao Koepferu za vođstvo od 2:1 u setovima. Gledaoci su u taj-breku videli pravu dramu. Oba tenisera su se smenjivala u vođstvu, ali u ključnim momentima, Koepfer je bio pribraniji i zasluženo dobija set sa 6:7 (9:11). Gubitak trećeg seta potpuno je izbacio iz ritma srpskog tenisera, pa je tako „Nemac“ bez većih problema rešio četvrti set u svoju korist (1:6), te je u konačnom bilansu slavio sa 3:1 u setovima. U narednoj rundi ga očekuje Švarcman. Filip se kako smo i najavili pre Vimbldona okreće turnirima na šljaci (Umag, Hamburg i Kicbil).