Sloga izvukla remi u Perlezu

Fudbaleri Sloge potpuno su nadigrani u revanš meču baraža za popunu mesta u Srpskoj ligi Vojvodine. Domaći tim je bio bolji tokom većeg dela meča, te se potpuno zasluženo plasirao u finale baraže. U uvodnim minutima meča sporna situacija. Sazdanić je neoprezno startovao na jednom igraču domaćih na ivici kaznenog prostora, a umesto na „kreč“ sudija je dosudio slobodan udarac sa same ivice kaznenog prostora, čime je spasao gostujući tim. Prvu priliku na meču imali su domaći igrači. Šutirao je Živanov sa nekim 20-tak metara, ali je Lebović odbranio njegov šut. Čonopljanci su odmah uzvratili. Rajčanji je šutirao, njegov šut je izblokiran, a nakon kornera u prilici se našao Kemenj, ali je šutirao glavom preko gola. Igrao se 20. minut kada je Vemić uposlio Rajčanjia, ovaj šutirao po zemlji, međutim golman Čanak je loptu poslao u korner. Samo par minuta kasnije odlični štoper Džajski je izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara, Lebović je odbranio njegov šut, na loptu je natrčao Malbaški, šutirao, ali je „fantastični“ Lebović ponovo odlično reagovao i nogama loptu poslao u korner. Nakon kornera napadač Ninić pogađa prečku. Igrao se 28. minut kada je isti igrač oprobao šut sa 20-tak metara, ali bez uspeha.  Do odlaska na odmor domaći su diktirali ritam, držali loptu u svom posedu, dok su igrači Sloge „vrebali“ priliku iz kontre. Prvu priliku u nastavku meča propustio je Purić. Igrao se 49. minut kada je Lučić iskoristio neopreznost gostujućih igrača, „ukrao“ loptu, pobegao po levoj strani, vratio povratnu za Purića, koji odlično šutira sa desetak metara, međutim, zahvaljujući odličnoj intervenciji golmana Čanka, nema pogotka za goste. Igrači iz Perleza su uzvratili prvo preko Kneževića iz slobodnog udarca, a potom i preko tandema Ninić – Živanov, ali Lebović „bravurozno“ interveniše na svom petercu i sprečava siguran pogodak. Ipak, do vođstva prva stiže Sloga. Ninković je odlično izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je putu do gola čini se pogodila jednog igrača domaćeg tima i završila i „rašljama“ golmana Čanka. Primljeni pogodak nije poremetio igru Vojvodine. Igrao se 70. minut kada su Ninić i Malbaški bili u prilici da poravnaju rezultat, ali ponovo je na golu odlično bio postavljen Lebović. Par minuta kasnije Vlaučin je odlično prošao po desnoj strani, ali je Ninić slabo šutirao glavom. U 79. minutu stiglo je zasluženo izjednačenje. Šemić je odlično centrirao sa desne strane, a Vlaučinu nije bilo teško da sam i neometan glavom loptu smesti u mrežu Lebovića. Šest minuta pre kraja meča, kapiten gostiju Vidović greši, Malbaški odlično šutira, ali Lebović skida „zicer“. Samo minut kasnije Vemić je odlično centrirao, Vukas spustio loptu glavom za Lučića, koji se spetljao, pa je prilika otišla u „nepovrat“. U 88. minutu ponovo Vidović gubi loptu, a Malbaški ovoga puta šutira preko gola. U poslednjem minutu Vlaučin je pobegao igračima Sloge, izbio sam pred Lebovića, a ovaj mu je ušao u šut i sprečio siguran pogodak. U nadoknadi vremena, Vlaučin je pretrčao sporog Vidovića, pobegao, zavrnuo loptu na peterac, ali je Knežević uklizavanjem loptu poslao u korner. Kada se sumiraju utisci iz oba meča, ekipa iz Perleza sasvim zasluženo ide dalje. Njih u finalu baraža čeka ekipa iz Čelareva koja je u dvomeču bila bolja od ekipe Jugovića iz Kaća (3:1, 4:0). Treba napomenuti i da je u 82. minutu došlo do kraćeg prekida meča, koji je trajao četiri do pet minuta. Domaći navijači su provocirali goste iz Čonoplje, koji su uzvratili bacanjem flaša na iste, morala je da interveniše i policija koja je brzo razdvojila „zaraćene“ strane. U toj gužvi je udaren i sekretar Sloge, Mirko Ninković. Ipak, do nemilih scena je došlo nakon meča, kada je po rečima sekretara gostujućeg kluba, grupa domaćih navijača kamenovala vozila iz Čonoplje, pa je gostujuća ekspedicija Perlez napustila u pratnji policije.

Vojvodina 1928 – Sloga 1:1 (0:0).

Strelci: Vlaučin (Vojvodina 1928). Ninković (Sloga).

Žuti kartoni: Bogdanović, Kalajdžija (Vojvodina 1928). Vidović, Rajčanji, Ninković, Kemenj (Sloga).

Vojvodina: Čanak, Džajski, Ješić, Jeftić, Bogdanović, Kalajdžija (Šemić), Knežević (Ginić), Ninić, Malbaški, Vlaučin, Živanov.

Sloga: Lebović, Vemić, Štrbac, Kemenj, Vidović, Milošević, Lučić, Ninković (Vukas), Rajčanji (Stojšić), Sazdanić (Knežević), Purić.