Prvi poraz „Pantera“

Rukometaši Sivca 69 poraženi su u derbiju kola Prve rukometne lige Srbije – grupa Sever od rukometaša Jabuke. Kako se navodi u izveštaju sa utakmice, nešto slabiji početak meča u najvećoj meri je kumovalo prvom ovosezonskom porazu. Domaćin je već u osmom minutu stekao pet golova viška, koje su uspešno održali do odlaska na odmor. Tek sredinom drugog dela igre gosti počinju da liče na onu ekipu koja je ovogodišnji šampion, prave seriju od 2:7 i prelaze u vođstvo (21:22). Međutim, do kraja susreta nisu uspeli da sačuvaju vođstvo. Na kraju, zaslužena pobeda domaćina, 28:25. Najefikasniji igrač meča bio je Ivan Peško sa deset postignutih golova. U ekipi novog super B ligaša istakao se Kalić sa sedam golova. „Sivčani“ i narednog vikenda idu na gostovanje, ovoga puta ekipi Hercegovine.

Jabuka – Sivac 69 – 28:25 (16:11)

Sedmerci: 4/5 (Jabuka). 3/3 (Sivac 69).

Isključenja: 6 minuta (Jabuka). 16 minuta (Sivac 69).

Jabuka: Mitanovski, Pešić 2, Trajković, Mitrović, Vitas 1, Damjanovski, Krstevski 1, Jandrić, Milenković 1, Dimitrijević, Vaci, Mirjanić, Trajkovski, Turković 6, Peško 10, Ervaćanin 7.

Sivac 69: Bogojević, Ćujić, Bošković 3, Popov, Beslać 3, Černik, Šupica, Vemić, Kalić 7, Karavezić, Milojević 3, Predojević, Čabai 6, Živković 3.

Ekipa Apatina ubedljivo je poražena na gostovanju u Bačkom Jarku. Meč je prelomljen već u toku prvog poluvremena. Domaća ekipa je zahvaljujući seriju 10:0 stekla nedostižnu prednost koju je do kraja susreta uspešno uvećavala. U domaćoj ekipi su se istakli Pavlov i Rodić, a kod gostiju iz Apatina Rožić i Radovanović sa po deset pogodaka. U narednom kolu „Apatinci“ dočekuju ekipu Radničkog 1958.

Mladost TSK – Apatin 43:22 (23:9)

Sedmerci: 1/2 (Mladost TSK). 0/3 (Apatin).

Isključenja: 12 minuta (Mladost TSK). 10 minuta (Apatin).

Mladost TSK: Knežević, Pavlov 8, Bogojević, Rodić 7, Karlaš 1, Gaković, Dvizac 5, Anđelković 3, Ljubisavljević, Ivanović 5, Ćetković 2, Ždrnja 3, Miličević 5, Stojičić 2, Marjanović 2.

Apatin: M. Džaja 1, Rožić 10, N. Džaja, Trifković, Radovanović 10, Ćopić 1, Braun.