Težak poraz „crno – belih“

Fudbaleri Žak-a poraženi su šesti put u poslednjih osam utakmica. U 25. kolu Područne fudbalske lige Sombor gostovali su u Ruskom Krsturu, gde su pretrpeli težak poraz sa 6:0. Mrežu mladog Popova načeo je Marković već u 16. minutu. Žarić je duplirao vođstvo u 33. minutu, da bi Nađ pet minuta pre odlaska na odmor povisio na 3:0. U nastavku susreta igrači Rusina su još tri puta pogađali. Strelci su bili Đukanović, Kočiš i na kraju, ponovo, Žarić za konačnih 6:0. Treba napomenuti da uzroke visokog poraza treba naći u činjenici da se mladi golman Popov tokom utakmice tri puta „kiksnuo“, ali i u trenutno jako lošoj formi igrača. Ovo je drugi put da se „Žakovci“ sa gostovanja vraćaju sa šest golova u mreži. Prethodni put su istim rezultatom poraženi i do lidera prvenstva u Bačkoj Palanci.

Rusin – Žak 6:0 (3:0)

Strelci: Žarić 2, Marković, Nađ, Đukanović, Kočiš (Rusin).

Žuti kartoni: Nađ (Rusin). Hernaus, Šimunov (Žak).

Rusin: M. Nađ, A. Kočiš (Manjoš), Žarić, Lančužanin, B. Nađ, Sajanković, Marković, Branković, Đukanović, Budinski (Čizmar), S. Kočiš (D. Nađ).

Žak: Popov, Trkulja, Bečanović, Šimunov, Smiljanovski, Kovačević, Hernaus, Čičovački (Vukelić), Stanković, Tubić (Fratrić), Đorđević (Antičević).

Tabela: Stari Grad 56, Krila Krajine 48, Slavija 46, Rusin 44, Vojvodina 41, Hercegovac 39, Borac 46 – 37, Budućnost 34, Tvrđava 33, Žak 32, Kulpin 30, Radnički 1918 – 29, Kula 28, Lipar 26, Polet 24, OFK Odžaci 10.

Parovi narednog (26) kola: Hercegovac – Kulpin, Polet – Vojvodina, Kula – Rusin, Žak – Krila Krajine, OFK Odžaci – Radnički 1918, Stari Grad – Lipar, Borac 46 – Budućnost, Slavija – Tvrđava.