Furtula se vratio sa dva pogotka

Fudbalsko prvenstvo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever polako se približava kraju. Ovoga vikenda odigrano je 24. kolo. Na osam utakmica viđeno je 20 golova. Najefikasnija utakmica odigrana je u Crvenki, gde je domaći tim bez većih problema savladao „fenjeraša“ iz Bačkog Brestovca. Odigrana su dva okružna derbija. U subotu je Sloga iz Čonoplje dočekala Mladost Apa iz Apatina, dok su se dan kasnije, sastali Tekstilac i Radnički. Oba susreta su završena identičnim rezultatima (1:1). Radnički 1912 u ovom kolu je dočekao ekipu Mladosti iz Bačkog Petrovca. U veoma tvrdoj i pravoj prvenstvenoj utakmici, domaći sastav je slavio zahvaljujući golovima Nikole Furtule, koji se vratio na teren nakon nezgodne i teške povrede. Domaći tim je dominirao tokom cele utakmice. Prva prilika na meču viđena je u 12. minutu. Nakon akcije Šćepanovića i Kneževića, šut je oprobao Đorović, ali je lopta završila iznad prečke. Nedugo zatim u šansi je bio i Furtula. Izbio je sam pred golmana gostiju, odlično šutirao, ali je Lenja odlično intervenisao i sprečio vođstvo domaćina. Igrao se 16. minut kada je Furtula zatresao gol Mladosti. Bošković je odlično centrirao sa desne strane, Knežević je glavom prebacio loptu do Furtule, koji takođe glavom postiže prelep pogodak. Dva minuta kasnije u prilici je bio i štoper Goronjić, nakon odličnog centaršuta Ćovina. U 31. minutu Ćovin je odlično prošao po desnoj strani ubacio loptu na drugu stativu, ali je Knežević ostao kratak. U nastavku susreta Bošković i Furtula su oprobali šuteve sa ivice kaznenog prostora, ali bez uspeha. U 60. minutu Ćovin je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 20-tak metara, Lenja je odbranio, ali je na loptu natrčao Furtula i glavom je smestio u mrežu gostiju iz Bačkog Petrovca. Samo pet minuta kasnije novo uzbuđenje pred golom gostiju. Ćovin i Đorović su odlično izmenili dupli pas, usledio je centaršut, ali su na drugoj stativi zakasnili prvo Furtula, a potom i Bošković. Sredinom drugog dela ponovo Ćovin centrira, a Bošković u padu sa sedam metara šutira iznad gola. U poslednjih 15-tak minuta golman Lenja je četiri puta intervenisao. Prvo je odlično odbranio šut Đorovića, zatim Boškovića, a odmah potom i Ćovina. Poslednju priliku na meču propustio je Goronjić, ali je i ovoga puta lopta završila u rukama odličnog Igora Lenje.

Radnički 1912 – Mladost (BP) – 2:0 (1:0)

Strelci: Furtula 2 (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Dokić (Mladost BP).

Radnički 1912: Pavasović, Čordašić, Slavuljica, Knežević, Ćovin, Đorović (Matijaš), Šćepanović (Radev), Bošković, Cvetković, Furtula (Mančić), Goronjić.

Mladost (BP): Lenja, Štefek, Beronja (S. Adamek), Poznanović, Gluvić (Kobilarov), Kanja (M. Adamek), Severini, Berić, Dokić, Jakuš, Škrbić.

Sloga – Mladost Apa 1:1 (1:0)

Strelci: Vemić (Sloga). A. Jovović (Mladost Apa).

Žuti kartoni: Knežević, Ninković (Sloga). Bursać, Rapaić, Bačić (Mladost Apa).

Sloga: Lebović, Purić, Štrbac, Sazdanić, N. Milošević, Vemić, Ninković, Rajčanji (Vukas), Konjović (Vidović), Knežević (Mitrović), Stojšić.

Mladost Apa: Jeličić, Petreš (Đeri), K. Jovović, Bursać, A. Jovović, Mitrović, Pešić, Rapaić, Timar (Basarić), Vujin (Knežević), Mišković.

Crvenka – BSK 4:1 (3:1)

Strelci: Kerekeš, J. Subotić, Faćol, Šakić (Crvenka). Sušić (BSK).

Žuti kartoni: Kostić, Šakić, Babić (Crvenka). Trifunović (BSK).

Crveni karton: Bojić (BSK).

Crvenka: Drinčić, Kostić, J. Subotić, Radmanović, Šakić, M. Subotić (Petrić), Kerekeš (Marić), Faćol (Dragović), Ivić, Babić, Furtula.

BSK: Molnar, Trifunović (Vejnović), Savić, Bojić, Milošević, Milanović, Agbaba, Peković, Živkucin, Sušić, Stanić.

Bajša – Polet 2:0 (1:0)

Strelci: Laćak, Manojlović (Bajša).

Žuti kartoni: Anđelković, Veličković (Polet).

Bajša: Damjanović, Manojlović, Tresigravić (Pedić), Boroš, Laćak, I. Kočiš (S. Kočiš), Čagalj (Horvat), Marjanović, Majkić, Krivokapić, Mihalec.

Polet: Spasić, Smiljković (Blagojević), Aleksić, Veličković, Anđelković, Stanojković, Stošić, Zlatković, Stojković, Bogdanović, Malinović.

Tekstilac – Radnički 1:1 (0:0)

Strelci: Dakić (Tekstilac). Resanović (Radnički).

Žuti kartoni: Božičić (Tekstilac). Erdei, Tevanović, Matijević (Radnički).

Crveni karton: Prelić (Tekstilac).

Tekstilac: Marković, Ilić (Spasić), Gostović, Latinović, Dakić, Josović, Božičić, Ognjenović, Prelić, Mitrović, Divjak.

Radnički: Zorić, Grgić, Dulić, Vukadinović, Vuković, Veselinović, Matijević, Tevanović, Žeželj (Bubanja), Erdei, Resanović.

Mladost (T) – OFK Vrbas 2:1 (2:1)

Strelci: Srdanov, Kozomora (Mladost T). Krajinović (OFK Vrbas).

Mladost (T): Ađanski, Ciganović, Savin, Gašić, Mrđan, Adamović, Berić (Komlenić), Kozomora, Jović (Trivić), Srdanov, Jelić (Ikrašev).

OFK Vrbas: Jovičić, Bortnik, M. Šmit (Tešanović), Jovanović, Marojević (Fejsa), Krajinović, Simić, Bogavac, Zorić (A. Šmit), Kulić.

Tavankut – Tisa 0:1 (0:1)

Strelci: Panić (Tisa).

Tavankut: Sabo, Kujundžić, Sloboda, Pejić (Poljaković), Oblaković, I. Skenderović, Šimić, Vizin, Godar (Tumbas), Bedeković,Plavšić.

Tisa: Tasić, Stanišić, Panić, Mandić, Šicar, Živković, Dondi, Boroš (Čabrilo), Đuranović (Žmukić), Todorović, Šijačić.

Bačka – Budućnost 3:0

Tabela: Radnički 1912 – 66, Sloga 54, Mladost Apa 43, Tisa 42, Bajša 39, Vrbas 35, Crvenka 33, Radnički 30, Mladost (BP) 28, Tavankut 28, Bačka 27, Tekstilac 27, Mladost (T) 25, Budućnost 21, Polet 21, BSK 17.

Parovi narednog (25) kola: Tekstilac – Mladost (T), Radnički – Crvenka, BSK – Sloga, Mladost Apa – Tavankut, Tisa – Bačka, Budućnost – Bajša, Polet – Radnički 1912, Mladost (BP) – OFK Vrbas.