Portlandu pripao „triler“

Nikola Jokić statistika u trećem polufinalnom duelu protiv Portlanda - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Portland – Denver 140:137 ( Q1 – 23:17, Q2 – 25:30, Q3 – 33:29, Q4 – 21:26, Overtime (7:7, 7:7, 13:13, 11:8 – 38:35).

U prvoj četvrtini viđena je izjednačena igra, obe ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi domaći tim serijom 5:0 u poslednjem minutu otišao na +6. Ekipa Portlanda je tokom drugog dela imali i dvocifrenu prednost, međutim na odmor su otišli sa prednošću od pola koša. I u nastavku promenjiva igra obe ekipe. Nagetsi su bolje odigrali prvi deo treće četvrtine. Preokrenuli su rezultat, vodili, a potom su stali. Portland je napravio preokret i ponovo stekao dvocifrenu razliku (77:67). Ipak, do kraja trećeg dela „Grumenje“ je prepolovilo zaostatak. Domaćin je vodio i tokom većeg dela poslednjih 12 minuta igre. U 47. minutu preokret. Ekipa iz Kolorada serijom 11:2 dolazi do prednosti od 95:100. U poslednjih 90 sekundi Blejzersi uzvraćaju serijom 7:2 i meč uvode u produžetke. Pobednik je odlučen tek nakon četiri produžetka. Više sreće i snage imala je ekipa Portlanda koja je zahvaljujući novoj pobedi, stigla do vođstva u seriji od 2:1Nikola Jokić je na parketu proveo čak 65 minuta. Meč je završio sa novim tripl – dablom, postigao je 33 poena, imao je 18 skokova i 14 asistencija. Pored toga imao je jednu ukradenu loptu, dve rampe i čak osam izgubljenih lopti. Prilog (You Tube). Najefikasniji kod Denvera bio je Marej sa 34 poena. Na drugoj strani Mekolum je ubacio 39 poena, a Lilard 28 poena. Četvrta utakmica se takođe igra u Portlandu u noći između nedelje na ponedeljak.