Portland izjednačio

Nikola Jokić statistika u drugom polufinalnom meču Zapadne konferencije - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Portland 90:97 (Q1 – 23:28, Q2 – 12:22, Q3 – 29:28, Q4 – 26:19).

Košarkaši Denvera poraženi su na domaćem parketu od Portlanda u drugoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije. Trenutni rezultat u seriji je 1:1. Ekipa iz Kolorada je porazom izgubila prednost domaćeg terena. Sredinom prve četvrtine gosti su preuzeli igru, preokrenuli rezultat, a na odmor su otišli sa prednošću od +15. U nastavku igre nije bilo bitnijih promena, da bi tek krajem meča domaća ekipa uspela da smanji razliku na pristojnih minus sedam. Nikola Jokić je kod Denvera bio najefikasniji sa 16 poena i 14 skokova, imao je i sedam asistencija. Prilog (You Tube). Naredna dva susreta igraju se u Portlandu, a prvi je na programu u subotu, 4. maja.