Nagetsima potreban još jedan trijumf

Nikola Jokić plej of april 2019 godina slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – San Antonio 108:90 (Q1 – 26:19, Q2 – 27:23, Q3 – 32:21, Q4 – 23:27).

Košarkaši iz Kolorada ubedljivo su slavili nad svojim protivnicima iz Teksasa u petoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije. Nagetsi su od samog starta meča nametnuli svoj ritam, brzo stekli dvocifrenu prednost koja ni jednog momenta nije bila ugrožena. Odlična igra  Denvera i visoko vođstvo omogućilo je treneru domaće ekipe da u poslednjoj deonici meča priliku pruži igračima koji su imali manju minutažu tokom ove sezone, što su gosti iskoristili u malo ublažili poraz. “Grumenje” trenutno vodi sa 3:2 u mečevima i za plasman u polufinale Zapadne konferencije im je potrebna još samo jedan trijumf. Šesta utakmica na programu je u petak i igra se u San Antoniju. Nikola Jokić ponovo je bio odličan, na parketu je proveo 33 minuta, a za to vreme je postigao 16 poena, imao je 11 skokova, 8 asistencija i dve ukradene lopte. Prilog (You Tube). Najefikasiji u Nagetsima je bio Marej sa 23 poena, dok je Barton dodao 17.