Radnički 1912 slavio u Turiji, Slogi i Radničkom po bod

Odigrano je kompletno (22) kolo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Lider šampionata gostovao je u Turiji. U veoma zanimljivoj i na momente neizvesnoj utakmici gosti su zasluženo upisali novu „trojku“ i nakon kiksa drugoplasirane Sloge povećali bodovnu razliku na 12 bodova viška. Gosti su poveli već u 14. minutu preko Boškovića. Petnaestak minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za goste koji nije realizovao Marko Đorović. Usledila je kazna. Domaći tim je za samo dva minuta preokrenuo rezultat iz dva prekida golovima koje su postigli Mrđan u 32. odnosno Srdanov u 33. minutu susreta. U nastavku susreta totalna ofanziva gostiju. Gol domaćeg golmana Jorgića „visio“ je u vazduhu. Igrao se 52. minut kada je Bošković postigao svoj drugi pogodak na susretu i poravnao rezultat. Ekipa iz Sombora je nastavila sa pritiskom što je urodilo plodom u 73. minutu kada je omaleni vezista Nemanja Bošković postigao svoj treći pogodak za novo vođstvo. Konačan rezultat postavio je Cvetković.

Mladost (T) – Radnički 1912 – 2:4 (2:1)

Strelci: Mrđan, Srdanov (Mladost T). Bošković 3, Cvetković (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Cvetković (Radnički 1912).

Mladost (T): Jorgić, Ikrašev (Ciganović), Savin, Gašić, Mrđan, Adamović, Komlenić (Trivić), Kozomora, Jović (Plazačić), Srdanov, Jelić.

Radnički 1912: Pavasović, Čordašić, Slavuljica, Knežević, Ćovin, Đorović (Furtula), Šćepanović, Bošković, Cvetković, Goronjić, Bogunović.

Ekipa čonopljanske Sloge neočekivano je izgubila nove bodove na domaćem terenu protiv „slabašne“ Budućnosti. U poslednjih pet kola ovo je treći remi (sva tri na domaćem terenu) drugoplasiranog tima prvenstva. Sloga je povela golom Vukasa, da bi veliki bod gostima iz Mladenova obezbedio Dujaković.

Sloga – Budućnost 1:1 (1:0)

Strelci: Vukas (Sloga). Dujaković (Budućnost).

Žuti kartoni: Štrbac, Vukas, Milošević (Sloga), Sekulić (Budućnost).

Sloga: Lebović, Štrbac (N. Milošević), Sazdanić, Vidović, Vukas, Ninković, Vemić, Mitrović (Knežević), Konjović, Stojšić, Purić.

Budućnost: Lugonja, Kopanja, Radičić, Lovre, Vulić (Trkulja), Ralević, Dujaković, Subašić (Mišković), Đumić, Sekulić, Medić.

Na gradskom stadionu u Somboru ekipe Radničkog i BSK-a su podelile bodove. Gosti su bolje otvorili susret i već posle nepunih pola časa igra imali prednost od tri gola. Sušić je doveo ekipu u Bačkog Brestovca u vođstvo već u 9. minutu. Nakon odlične akcije po desnoj strani i duplog pasa sa Danojevićem, bivši igrač Srbobrana je izbio sam pred Zorića i rutinski ga savladao. Samo par minuta kasnije Agbaba je duplirao vođstvo posle odličnog solo prodora. U 28. minutu isti igrač je pobegao gostujućim štoperi nakon čega je matirao nemoćnog Zorića za velikih 0:3. Domaći igrači su uzvratili pet minuta kasnije preko Žeželja, koji je bio neprecizan sa pet metara. Gosti su imali priliku preko Agbabe osam minuta pre odmora. Nažalost, dvostruki strelac do tog momenta nije uspeo da savlada Zorića koji je odbranio njegov šut. Radnički je uspeo da smanji zaostatak u 41. minutu. Žeželju nije bilo teško da savlada Molnara nakon odličnog centaršuta Grgića sa desne strane. „Plavi“ su u nastavku vrlo brzo stigli i do četvrtog pogotka. Strelac je bio Danojević, nakon odličnog šuta sa ivice kaznenog prostora. Igrao je 56. minut. Domaćin je smanjio samo četiri minuta kasnije. Martinović je iskoristio poklon loptu gostujućih štopera i matirao Molnara. Nakon drugog gola domaćina usledio je period nešto lošije igre oba tima. Igralo se na sredini terena, sa puno grešaka i prekida. Deset minuta pre kraja meča, Bojić je pobegao svojim pratiocima, odlično ubacio loptu u kazneni prostor, međutim rezervista gostiju Krnjajić je zakasnio sa uklizavanjem i odlična prilika je otišla u nepovrat. Samo minut kasnije bek gostiju Boris Milošević nakon nasporazuma sa golmanom Molnarom šalje loptu u sopstvenu mrežu i nepotrebno komplikuje situaciju na terenu. U 89. minutu Stanić je oprobao šut iz daljine, ali je za malo bio neprecizan. Kada su svi očekivali kraj utakmice Tevanović je u nadoknadi vremena poravnao rezultat. Zahvatio je jednu odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora neodbranjivo šutirao pod prečku.

Radnički – BSK 4:4 (1:3)

Strelci: Žeželj, Martinović, Milošević (AG), Tevanović (Radnički). Agbaba 2, Sušić, Danojević (BSK).

Žuti kartoni: Bojić (BSK).

Radnički: Zorić, Grgić (Topalov), Rnjak, Martinović, Žeželj, Vukadinović, Vuković, Veselinović, Erdei, Resanović, Tevanović.

BSK: Molnar, Trifunović (Krnjajić), Savić, Vladetić, Bojić (Milošević), Milanović, Agbaba, Peković (Stanić), Sušić, Danojević, Živkucin.

Crvenka – Tisa  2:0 (1:0)

Strelci: Vujović, Furtula (Crvenka).

Žuti kartoni: Vujović, Dragović (Crvenka). Tandari, Nađ (Tisa).

Crvenka: Drinčić, Kostić, Radmanović, Babić, M. Subotić, Kerekeš (Marić), Faćol, Ivić, Vujović, Đačić, Furtula (Dragović).

Tisa: Tasić, Stanišić (Žmukić), Panić (Šijačić), Mandić, Šicar, Živković, Tandari, Boršoš (Nađ), Đuranović, Tači, Todorović.

Tekstilac – Mladost Apa 3:0 (1:0)

Strelci: Božičić 2, Ilić (Teksilac).

Žuti kartoni: Josović (Tekstilac). Mitrović, Pešić (Mladost Apa).

Crveni karton: Pešić (Mladost Apa).

Tekstilac: Marković, Ilić (Đokić), Gostović, Latinović, Dakić, Božičić (Spasić), Ognjenović, Prelić, milenković, Mitrović (Josović), Divjak.

Mladost Apa: Jeličić, Knežević, Petreš, K. Jovović, Basarić (Timar), Bursać, A. Jovović (Mandić), Mitrović, Pešić, Rapaić, Mišković (Rodić).

Bajša – OFK Vrbas 1:1 (1:0)

Strelci: Mihalec (Bajša). Krajinović (OFK Vrbas).

Žuti kartoni: /

Bajša: Damjanović, Manojlović, Kotaraš, Tresiglavić (Horvat), Boroš, Laćak, Čugalj (Kočiš), Marjanović, Majkić, Krivokapić, Mihalec.

OFK Vrbas: Latinović, Roganović, Avdalović, Šmit, Tešanović, Jovanović, Marojević (Kulić), Krajinović, Simić, Bogavac, Zorić.

Bačka – Mladost (BP) 2:2 (0:2)

Strelci: Milovanović, Ignjatović (Bačka). Jakus, Adamek (Mladost (BP).

Bačka: Stančić, Stanaćev, Tangi, Radulović (Šotra), Trbović, Momčilov, Miličić (Nedić), Šaban, Milovanović, Živina, Ignjatović.

Mladost (BP): Lenja, Ožvalt, Štefak, Šproh, Berenji, Pozanji, Kanjo (Grujić), Adamek (Kobilarov), Dokić, Jakus, Škrbić.