Novi poraz Denvera

detalj sa trećeg meča plej of serije San Antonio - Denver, slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

S.A.S – Denver 118:108 (Q1 – 31:22, Q2 – 30:36, Q3 – 27:26, Q4 – 30:24).

Odigrana je treća utakmica prve faze plej-ofa Zapadne konferencije između San Antonia i Denvera. Sparsi su slavili i trenutno vode sa 2:1. Da podsetimo u narednu fazu ide tim koji prikupi četiri trijumfa u najviše sedam mečeva. Domaći tim je bolje otvorio susret, brzo su stekli pet koševa viška (16:11). Gosti su uzvratili i izjednačili preko Jokića i Herisa. Usledila je serija Sparsa od 7:0 za novo vođstvo, da bi na kraju prve četvrtine bilo +9. Gosti su uzvratili na samom startu drugog dela. Preokrenuli su rezultat serijiom od čak 16:0 (Bizli je dao polovinu koševa, dve trojke), koja im je donela prednost od 31:38. U 19. minutu je prednost bila i dvocifrena (40:50). Ipak, do odlaska na odmor ekipa iz Teksasa je povratila prednost. U tim trenucima su postigli 21 poen, a primili svega osam. Drugi deo meča je pripao domaćem sastavu koji je obe deonice rešio u svoju korist. Najefikasniji kod pobedničkog tima je bio Vajt sa 36 poena, dok je Derozan ubacio 25. Nikola Jokić je imao 22 poena, osam skokova i sedam asistencija. Prilog (You Tube). Bizli je dao 20 poena (pet trojki). Četvrti meč ove serije je na programu u subotu, pola sata pre ponoći, uz direktan prenos na Sport Klubu (SK – 1).