Pobeda Sivca 69, poraz Apatina

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 16. kola Prve rukometne lige Srbije – grupa Sever. Neporaženi lider prvenstva gostovao je u Banatskom Karlovcu. Nakon početnog vođstva domaćih, ekipa Sivca 69 je brzo uspostavila kontrolu na parketu, a potom sigurnom igrom uvećavala svoju prednost. Na odmor su otišli sa sedam golova viška. Iako je tokom drugog dela prednost lidera bila i dvocifrena, na kraju su smanjili gas, za konačnih 26:34. Kod domaćih najefikasniji je bio Jovanović sa deset golova, dok je na drugoj strani Slavuljica postigao osam pogodaka. Sivac 69 večeras od 19 časova dočekuje ekipu Mladost TSK iz Bačkog Jarka. U prvom delu sezone u krajnje neizvesnoj utakmici Sivac 69 je slavio sa 26:25. U večerašnjem susretu pravdu će deliti sudijski par Antić/Kovačević.

Rukometaši Apatina gostovali su Pazovi gde su poraženi od ekipe Nove Pazove 1957. Domaća ekipa je bolje otvorila susret i brzo povelja sa 4:1. Apatinci su uzvratili i za svega par minuta izjednačili. Do odlaska na odmor igralo se „gol za gol“, da bi gosti golovima kapitena Kljajića u samoj završnici stekli dva gola razlike (8:10),  što je bio i rezultat poluvremena. Ekipa Pazove je drugi deo otvorila serijom 6:0, što je bio i prelomni momenat utakmice. Do kraja susreta su stečenu prednost uspešno održali, pa je tako na kraju bilo konačnih 22:17 za domaćina. Najefikasniji igrač utakmice bio je kapiten Apatina Marko Kljajić sa sedam pogodaka. U narednom kolu u Apatinu gostuje trećeplasirana Inđija. Meč je na programu u subotu, 13. aprila od 19 časova. Poveren je sudijskom paru Marković/Boškov. Tabela