Denver pobedom obezbedio drugu poziciju

Denver – Minesota 99:95 (Q1 – 22:21, Q2 – 29:29, Q3 – 22:29, Q4 – 26:16).

Tokom prva četvrtine obe ekipe su bile izjednačene. Igralo se „koš za koš“. Domaćin celo vreme vodio. Gosti  u poslednjem minutu serijom 4:0 poveli sa 21:20, da bi Krejg trojkom vratio Denveru vođstvu na kraju prvih 12 minuta igre. Do odlaska na odmor obe ekipe su nastavile sa izjednačenom igrom. Smenjivale su se u vođstvu.  Na samom kraju prvog dela Nagetsi su se odlepili na +5, da bi gosti trojkama Viginsa i Dienga preokrenuli. Marej je dvojkom domaćinu vratio prednost od pola koša, što je bio i rezultat prvom poluvremena. Na startu drugog poluvremena gosti su poveli sa +3, da bi ekipa iz Kolorada serijom 12:2 (Marej, Barton i Jokić po četiri poena) povela sa 65:58. Minesota je uzvratili serijom 10:0 (dve trojke Rejnoldsa) za preokret i vođstvo od +3. Seriju gostiju prekinuo je Moris uspešnim šutem za tri poena i novo izjednačenje. Vulvsi se novim trojkama (Vilijams i Rejnolds) ponovo „odlepljuju“ ovoga puta na +6. Prednost gostiju je tokom poslednje deonice bila i dvocifrena (84:95). Ipak, Nagetsi su uspeli da zbiju redove i poslednju utakmicu regularnog dela sezone uspešno privedu kraju velikom serijom od 15:0 (tri trojke – Barton, Milsap i Marej) za konačnih 99:95. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac susreta sa 29 postignutih koševa. Pored toga imao je 14 skokova i 2 asistencije. Prilog (You Tube). Ispratio ga je Marej sa 17 poena. Ekipa Denvera je pobedom obezbedila drugu poziciju Zapadne konferencije, pa će u prvoj rundi plej-ofa igrati sa San Antonio Sparsima, dok će se u preostalim mečevima prve runde Zapada sastati Golden Stejt – L.A. Klipersi, Portland – Oklahoma i Hjuston – Juta. Najbolji tim Istoka, Milvoki Baksi u prvoj rundi doigravanja igrati sa Detroit Pistonsima, dok će se drugoplasirani Toronto sastati sa sedmoplasiranim Orlandom. Filadelfija 76-ersi će na megdan Bruklin Netsima, dok je poslednji par Istočne konferencije Boston i Indijana. Plej – of počinje 13. aprila.