Het-trik Radeva

Proteklog vikenda krenula su pionirska i omladinska prvenstvaOmladinci Radničkog 1912 nastupaju u drugoj Kvalitetnoj ligi Vojvodine. U prvom prolećnom kolu dočekali su Crvenu zvezdu iz Novog Sada. Pedeset gledalaca je po lepom i sunčanom vremenu moglo da uživa u odličnoj igri oba tima. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, te su vrlo rano poveli golom Kolarića. Poravnanje je doneo Nebojša Mančić u 40. minutu nakon odlično izvedenog slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora. Ipak, gosti su minut pre kraja prvog poluvremena poveli sa 2:1 preko Mička. U nastavku bolja i angažovanija igra igrača Radničkog 1912. Izjednačenje je doneo Perić, da bi odlični Vladimir Radev za svega 18 minuta postigao het-trik i obezbedio pobedu svom timu. Konačan rezultat od 6:2 postavio Nemanja Ljuština fantatičnim udarcem sa 25 metara.

Radnički 1912 – Crvena Zvezda 6:2 (1:2)

Strelci: Mančić, Perić, Ljuština i Radev 3 za (Radnički 1912). Kolarić i Mičko za Crvenu Zvezdu.

Radnički 1912: Pehilj (Trivić), Matić, Lazić, Ljuština, Perić, Matijaš (Kusić), F. Kovačev (Galetin), Mančić, Bihler (Zelić), Radev, Šćepanović (N. Kovačev).

Crvena Zvezda: Stefanović, Prodanović, Jovišić, Vidaković, Tomić, Grgurović, Mičko (Bojić), Sikimić, Kurteš, Kolarić, Sredojević.

Pioniri Radničkog 1912 koji nastupaju u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor ugostili su svoje vršnjake iz Bačkog Monoštora. Neki novi “klinci” koji stasavaju su ubedljivo savladali ekipu Dunava sa 10:0. Strelci za Radnički 1912 bili su: Tubanjski 2, Nenadić 2, Svilar 2, Ivančević 2, Podskoč i Vukelić. Radnički 1912 nastupio je u sastavu: Đokić (Tumara), Roknić, Ibišić, Vidović, Mikać, Petrović, Tubanjski (Svilar), Vukelić, Podskoč, Praštalo, Nenadić (Ivančević).

Omladinci Radničkog 1912 u subotu gostuju Poletu iz Karavukova, dok će pioniri dan kasnije dočekati ekipu Rusina iz Ruskog Krstura.