Jokić isključen, Denver izgubio

Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images preuzeto sa sajta nba.com

Denver – Vašington 90:95 (Q1 – 34:23, Q2 – 28:30, Q3 – 10:22, 18:20).

Košarkaši Denvera poraženi su na domaćem parketu od ekipe Vašington Vizardsa, što je njihov treći poraz u poslednjih pet mečeva. Ekipa iz Kolorada je odigrala odlično veći deo prvog poluvremena, što je rezultiralo dvocifrenom prednošću od 15 poena viška (46:31). Ipak, Vizardsi su uzvratili serijom 14:0. Nagetsi su uspeli da se saberu, te su na odmor otišli sa prednošću od devet razlike. U nastavku susreta gosti su bili bolji rival, iz minut u minut su smanjivali razliku, da bi u samom finišu treće deonice prešli u vođstvo (72:75). U poslednjoj četvrtini obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Ključni momenat utakmice je bilo isključenje Nikole Jokića na 3.45 minuta pre kraja meča zbog prigovora na suđenje. Gosti iz Vašingtona su iskoristili tu prednost  te su na kraju uspešno meč priveli u svoju korist. Do isključenja, Nikola Jokić je postigao 23 poena, 14 skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte. Prilog (You Tube). Pored njega najefiksniji su bili Milsap sa 13 poena i 16 skokova, Marej sa 12 i Barton sa 11 poena. “Grumenje” nakon novog poraza zauzima drugu poziciju Zapadne konferencije sa skorom 51/25. Naredni susret igraju u sredu protiv vodećeg tima Zapada i prošlogodišnjeg šampiona lige, Golden Stejt Voriorsa.