Trijumf sva tri vojvođanska ligaša

Odigrano je kompletno 19. kolo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Somborski predstavnici su zabeležili maksimalni učinak. Vodeći tim lige je lišen pomoći nekoliko prvotimaca teškom mukom stigao do pobede i sva tri boda. Gosti su se opredelili na odbranu sopstvenog gola i brz kontranapad. Takva igra im je skoro donela povoljan rezultat. Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imao je domaćin. Kapiten Bogunović je odlično izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara iskosa sa leve strane, međutim isprečila se stativa. Sredinom prvog dela Knežević je odlično pronašao rezervistu Kovačevića u kaznenom prostoru, koji rutinski loptu smešta u mrežu nemoćnog Saboa. U 32. minutu šut je oprobao Knežević, ali je bio neprecizan. Pet minuta pre odlaska na odmor Šarenac je odličnom loptom pronašao Kneževića koji je lob udarcem pokušao da savlada golmana gostiju, međutim bez uspeha. Na samom startu drugog dela gosti brzom akcijom stižu do izjednačenja. Godar je odlično uposlio Šimića na desnom boku koji je još bolje vratio povratnu do kapitena Skenderovića koji šutira po zemlji sa nekih 15-tak metara i matira Pavasovića. Domaći navijači se nisu ni oporavili od šoka, a na semafori je već bilo 2:1 za domaćina. Strelac kapiten Milan Bogunović iz slobodnog udarca. U 63. minutu novi „slobodnjak“ i nova prilika za Radnički 1912. Bogunović je odlično izveo prekid sa 25 metara, golman Sabo krajnjim naporom boksuje loptu, na nju natrčava Šćepanović i šalje je preko gola. Tri minuta kasnije najlepša akcija na utakmici. „Centarfor“ domaćih Knežević je odlično primio loptu na nekih 25 metara od gola, odličnom fintom izbacio tri gostujuća igrača, ušao u kazneni prostor, odlično šutirao po zemlji, međutim lopta je završila tik pored stative. Pet minuta pre isteka regularnog dela novo izjednačenje. Gosti su ponovo napravili akciju po desnoj strani. Kapiten Skenderović je odlično uposlio Pejić Tukuljca kojem nije bilo teško da matira uspavanog Pavasovića. U 87. minutu Temunović sa leđa ruši Kovačevića u kaznenom prostoru, Šipoš bez dvoumljenja pokazuje na „kreč“. Gosti se nisu bunili, a siguran realizator najstrože kazne bio je Knežević. Poslednju priliku na utakmici i ponovo iz prekida propustio je Bogunović. Odlično je šutirao pod prečku golmana Saboa, koji je krajnjim naporom uspeo da spreči novi pogodak u svojoj mreži.

Radnički 1912 – Tavankut 3:2 (1:0)

Strelci: Kovačević, Bogunović, Knežević (Radnički 1912). N. Skenderović, Pejić Tukuljac (Tavankut).

Žuti kartoni: /

Radnički 1912: Pavasović, Arežina, Šarenac, Čordašić, Slavuljica, Knežević (Mančić), Đorović (Kovačević), Šćepanović (Sapozničenko), Bošković, Cvetković, Bogunović.

Tavankut: Sabo, Kujundžić, Sloboda, Temunović, Oblaković, I. Skenderović, Šimić, Poljaković, Godar (Pejić Tukuljac), N. Skenderović, Plavšić (Dopuđ).

Drugoplasirana ekipa prvenstva je gostovala u Vrbasu. Gosti su poveli u 35. minutu preko iskusnog Strahinje Lučića. Inače, samo minut ranije domaći igrači nisu realizovali kazneni udarac, koji je neoprezno skrivio igrač gostiju Mitrović. Konačan rezultat susreta postavio je Nikola Milošević u nadoknadi vremena.

Vrbas – Sloga 0:2 (0:1)

Strelci: Lučić, N. Milošević (Sloga).

Žuti kartoni: Krajinović, Roganović, Bortnik, Zorić (Vrbas). Rajčanji, Konjović, Mitrović, Vemić (Sloga).

Vrbas: Jovišić, Roganović,Bortnik, Avdalović (Jakić), Šmit (Duletić), Tešanović, Jovanović, Marojević, Krajinović, Zorić, Kulić.

Sloga: Lebović, Vemić, Štrbac, Milošević, Vidović, Lučić (Anitić), Purić, Rajčanji (Vukas), Mitrović (Knežević), Konjović, Stojšić.

Mladost Apa – Mladost (T) 4:1 (2:0)

Strelci: Timar, Pešić, A. Jovović, Mišković (Mladost Apa). Jović (Mladost T).

Mladost Apa: Jeličić, Knežević, Petreš, K. Jovović, A. Jovović, Mitrović, Pešić (Rodić), Timar (Bursać), Vujin, Bačić (Basarić), Mišković.

Mladost (T): Ađanski, Ciganović, Savin (Mudrinski), Tešanović, Mrđan, Berić (Trivić), Komlenić (Gašić), Adamović, Jović, Srdanov, Jelić.

Polet – Tekstilac 2:1 (1:1)

Strelci: Zec, S. Stanković (Polet). Vukobratović (Tekstilac).

Polet: Spasić, Blagojević, Milunović (Smiljković), Anđelković, S. Stanković, Ž. Stanković, Stošić, Zlatković, Zec, Bogdanović, Veličković.

Tekstilac: Krstić, Latinović, Gostović, Divjak, Stevanović, Pivarov, Đokić, Božičić (Spasić), Dakić, Radojičić (Vukadinović), Vukobratović.

Budućnost – Radnički 0:2 (0:0)

Strelci: Matijević 2 (Radnički).

Žuti kartoni: Čuljak, Žeželj (Radnički).

Budućnost: Lugonja, Medić, Ralević (Šatora), Radičić, Lovre, Vulić, Dujaković, Josimović, Jurčević, Sekulić (Đumić), Subašić (Vasić).

Radnički: Zorić, Grgić, Čuljak, Rnjak, Vuković, Žeželj (Bubanja), Resanović, Mazinjanin (Zambo), Veselinović, Matijević (Zorica), Vukadinović.

Tisa – BSK 2:1 (0:1)

Strelci: Žmukić, Šicar (Tisa). Medić (BSK).

Tisa: Tasić, Stanišić, Tandari, Panić, Todorović, Žmukić, Živković, Apro (Šijačić), Đuranović, Šicar, Čabrilo (Nađ).

BSK: Molnar, Stanić, Božić, Vladetić Vujić, Medić (Savić), Agbaba, Perović, Živkucin, Sušić, Danojević.