Denver pobedio u Oklahomi

detalj sa utakmice Oklahoma - Denver - slika preuzeta sa zvaničnog sajta nba.com

Oklahoma – Denver 105:115 (Q1 – 29:33, Q2 – 23:23, Q3 – 23:30, Q4 – 30:29).

Košarkaši Denver Nagetsa slavili su na gostovanju u Oklahomi. Vodili su gosti tokom čitave utakmice, te su na kraju zasluženo slavili. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra obe ekipe. Nagetsi su imali prednost u većem delu prvog poluvremena i uglavnom je bila u rasponu od šest do devet poena, ipak, do odlaska na odmor razlika se istopila na – 4. U nastavku susreta domaćin je stigao do izjednačenja sredinom treće deonice (68:68), međutim „Grumenje“ je uzvratilo trojkama Mareja i Torija, te poenima Herisa za +8, a odmah potom i za dvocifrenu prednost +12. Dva minuta pre kraja utakmice Oklahoma zahvaljujući Vestbruku i Džordžu, ponovo preti i smanjuju razliku – 6, a Denver uzvraća novom serijom Jokića, te sa dve trojke Mareja i Milsapa. Na kraju zaslužena pobeda gostiju iz Kolorada. U pobedi Denvera značajna doprinos dao je Marej sa 27 poena, pet skokova i devet asistencija i bez ijedne izgubljene lopte. Nikola Jokić upisao je 23 poena, 16 skokova i tri asistencije za 34 minuta, koliko je proveo na parketu. Prilog (You Tube). Denver Nagetsi su novom pobedom, ali i porazom Golden Stejta u Minesoti ponovo izjednačeni na prvom mestu Zapadne konferencije sa skorom 51/24. „Grumenje“ narednu utakmicu igra u ponedeljak protiv Vašingtona na domaćem parketu.