Krajinović poražen od Federera

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Filip Krajinović završio je ovogodišnji nastup na mastersu u Majamiju porazom u trećem kolu od Rodžera Federera sa 2:0 (7:5, 6:3). Švajcarac je do treće pobede u isto toliko međusobnih duela došao posle 90 minuta igre. Somborac je odlično započeo susret i već u trećem gemu napravio brejk, međutim peti igrač sveta mu je ekspresno uzvratio i poravnao rezultat. Imao je Federer priliku za brejk i u osmog gemu, ali je “Fića” uspeo da se izvuče. Ipak, problem sa servisom je uzrokovao gubitak jedanaestog gema, a već u narednom je Federer potvrdio prvi set. Švajcarac je napravio novi brejk i na samom početku drugog seta, što mu je bilo dovoljno da meč uspešno privede kraju. S obzirom da je Krajinović prošle godine u Majamiju stigao do četvrtog kola predstoji mu gubitak bodova i novi pad na ATP lestvici najboljih tenisera sveta. Ako sve budu po planu naš teniser nastavlja tenisku sezonu na turniru (čelendžeru) u Francuskoj.