Stanković pogodio u nadoknadi

Fudbaleri Žaka osvojili su tri boda u duelu sa ekipom Borca 46 iz Obrovca. Junak pobede bio je najbolji strelac somborskih “crno-belih” Stanković koji je postigao pogodak u 95. minutu susreta. Ovo je inače njegov 18. pogodak u ovogodišnjem prvenstvu Područne fudbalske lige Sombor. Tokom prvog dela gledaoci nisu imali šta da vide. Domaći igrači su imali terensku inicijativu, koji nisu mogli da materijalizuju, pošto je izostala završnica. Vredno pomena u prvom poluvremenu je šansa Macanovića koji je glavom slabo šutirao pored gola, te prilika Stankovića na asistenciju Gromilovića, koji se spetljao pred golmanom gostiju Đukićem. U nastavku susreta domaći su imali dva pokušaja. Čičovački je izbio sam pred golmana Đukića, ali se spetljao, pa su gostujući štoperi uspešno intervenisali izbivši loptu u korner, te pokušaj Stankovića iz slobodnog udarca koji je završio pored gola. Ključni momenta utakmice dogodio se u petom minutu nadoknade vremena. Đukanović je odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, još bolje centrirao, a Radivoje Stanković glavom loptu smestio u mrežu nemoćnog Đukića. Naredne nedelje Žak putuje u Bačku Palanku na megdan ekipi Starog Grada.

Žak – Borac 46 1:0 (0:0)

Stelci: Stanković (Žak).

Žuti kartoni: Gromilović, Bećanović, Macanović, Halas, Stanković (Žak). Kozomora, Đukić (Borac 46).

Žak: Tešić Đurić, Gromilović (Vukelić), Bećanović, Šimunov, Macanović, Joka, Banda (Đorđević), Čičovački, Stanković, Đukanović, Halas.

Borac 46: Đukić, Lakatoš, Popadić (Jović), Kozomora, Drobnjak, Balango (I. Nikolić), Tankosić, Gajić, Nikolić (Stanišić), M. Jovanović, S. Jovanović.

Rezultati 17. kola: Krila Krajine – Hercegovac 2:1, Rusin – Radnički 1918 1:1, Vojvodina – Lipar 2:3, Kulpin – Budućnost (P) 2:1, Polet – Tvrđava 1:1, Kula – Slavija 1:3, OFK Odžaci – Stari Grad 0:2, Žak – Borac 46 1:0.

Tabela: Stari Grad 34, Krila Krajine 33, Rusin, Slavija po 31, Vojvodina, Žak po 30, Budućnost (P), Borac 46 po 26, Kulpin 23, Tvrđava 22, Hercegovac 21, Kula 20, Radnički 1918 – 18, Lipar 13, Polet 12, OFK Odžaci 9.

Parovi narednog (18) kola: Hercegovac – OFK Odžaci, Stari Grad – Žak, Borac 46 – Kula, Slavija – Polet, Tvrđava – Kulpin, Budućnost (P) – Vojvodina, Lipar – Rusin, Radnički 1918 – Krila Krajine.