Denver slavio, Jokić isključen

Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images

Denver – Indijana 102:100 (Q1 – 25:36, Q2 – 32:24, Q3 – 22:15, Q4 – 23:25).

Domaća ekipa je jako slabo odigrala prvu četvrtinu. Gosti su poveli od samog starta, da bi na kraju prve deonice imali dvocifrenu (+11) prednost. Istu su uspešno održavali tokom većeg dela druge deonice. Međutim, odličnom igrom u poslednja tri minuta prvog poluvremena ekipa iz Kolorada smanjila je rezultat serijom 15:2 (dve trojke Bartona i jedna Harisa) na „pristojnih“ minus tri. U nastavku susreta viđena je izjednačena igra oba tima, u kojoj su domaćini dominirali i vodili tokom većeg dela. U poslednjih dvanaest minuta Denver je imao i dvocifrenu prednost , koja je išla i do +11. Međutim, gosti iz Indijane su odličnom završnicom stigli do izjednačenja. Pol Milsap je pogodio nakon prodora i doneo pobedu svojoj ekipi. Nagetsi nisu mogli da računaju na Nikolu Jokića, koji je isključen tri minuta pre kraja meča zbog dve uzastopne tehničke. Srpski košarkaš je burno reagovao, nezadovoljan odlukom sudija. Do tog momenta je postigao 26 poena, a imao i sedam skokova i pet asistencija. Prilog (You Tube). Narednu utakmicu Denver igra u utorak, na gostovanju protiv Bostona. Nagetsi su u dalje drugi tim Zapadne konferencije sa skorom 46/22, iza Golden Stejta (47/21).

detalj sa utakmice Denver – Indijana, slika preuzeta sa sajta nba.com.