Jokić brži od sirene

Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images

Denver – Dalas 100:99 (Q1 – 26:29, Q2 – 25:28, Q3 – 28:32, Q4 – 21:10).

Nikola Jokić je košem uz zvuk sirene doneo pobedu Denver Nagetsima u duelu sa ekipom Dalasa. Gosti iz Teksasa bili su bolji tokom većeg dela susreta. Dobili su prve tri deonice meča u svoju korist, međutim to im ovoga puta nije bilo dovoljno da zabeleže trijumf. Jokić i družina su poslednjih dvanaest minuta dobili dvocifrenom razlikom, pa su na kraju ostvarili pobedu sa pola koša razlike. Dalas je bolje otvorio susret, vodili su tokom cele prve četvrtine. U nastavku promenjiva igra oba tima. Ekipa iz Kolorada je uspela da se stabilizuju i preokrene rezultat, pa su od minus pet stigli na plus osam (serija od 19:6), da bi do odlaska na odmor gosti uzvratili serijom (6:20), te na odmor otišli sa prednošću od šest poena. Na kraju treće četvrtine gosti su imali dvocifrenu prednost od deset razlike. Kada se činilo da će pobeda pripasti ekipi Dalasa, usledio je preokret. “Grumenja” je prvo trojkom Mareja, a potom i sa sedam poena Bizlija uspelo sa smanji zaostatak sa svega četiri poena. U poslednjih šest minutua gledali smo šou Nikole Jokića koji do tog momenta nije imao nijedan poen iz igre. Nikola je sa devet poena rešio pitanje pobednika, a poslednji, pobedonosni koš postigao je uz zvuk sirene. Meč je završio sa 11 poena, a imao je 14 skokova i osam asistencija. Prilog (You Tube). Najbolji kod Denvera bio je Pol Milsap sa 33 poena, dok je Luka Dončić predvodio Meverikse sa 24 poena. Denver Nagetsi sa skorom 45/22 zauzimaju drugu poziciju Zapadne konferencije. Narednu utakmicu igraju u nedelju protiv Indijane.